Dziś coraz więcej osób szuka nowoczesnej alternatywy dla zabiegów chirurgicznych. Nic więc dziwnego, że nici liftingujące zyskały tak dużą popularność. Czym się charakteryzują i dlaczego warto z nich skorzystać? Oto kilka cennych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.

Czym są nici PDO?

Te syntetyczne włókna opracowane zostały z myślą o osobach, którym w sposób szczególny zależy na pięknym i młodym wyglądzie skóry. Nici PDO składają się z jednej wiązki polimeru i są obojętne dla tkanek. Wykonano je z rozpuszczalnego polidioksanonu. W dodatku nie mają cech pirogennych
i antygennych, a zabiegi są odwracalne.

Zabieg przebiega bez nacinania skóry, dzięki czemu nie powstają blizny. Okres rozpuszczania nici sięga do 210 dni, a efekty utrzymują się aż do 3 lat. To sprawia, że ta nowoczesna metoda cieszy się coraz większą popularnością wśród wymagających osób, które zawsze poszukują najlepszych propozycji z zakresu medycyny estetycznej.

Efekty zabiegu

Stosowanie nici liftingujących wpływa na pracę mięśni, które odpowiadają za mimikę twarzy oraz proces powstawania zmarszczek. Na skutek zabiegu mięśnie nie ulegają unieruchomieniu, a jedynie osłabieniu aktywności. W dodatku nici charakteryzują się właściwościami pobudzającymi organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych, co pozwala stymulować miejscową odnowę włókien.

Wszystko to sprawia, że obszary skóry poddane zabiegowi nie wiotczeją, a stają się sprężyste. Ponadto zachodzi większa aktywizacja komórek tkanki łącznej, co decyduje o syntezie elastyny, a ta odpowiada za elastyczność skóry. To doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które cenią sprawdzone i nowoczesne rozwiązania.

Wskazania do zabiegów

Eksperci zalecają stosowanie nici PDO przy wielu problemach skórnych. Mowa tu o workach pod dolnymi powiekami oczu, opadających policzkach, podwójnym podbródku, zmarszczkach czoła, zmarszczkach palacza, liftingu szyi i dekoltu czy obniżonych zewnętrznych krawędziach krwi.

Ponadto z zabiegów korzystają osoby z rowkiem policzkowo-jarzmowym, fałdem marionetkowym, fałdem skórnym na policzku, a także fałdem nosowo-wargowym. Nici mogą być również pomocne przy modelowaniu piersi oraz podnoszeniu opadającej skóry na brzuchu, pośladkach, nogach
i ramionach.

Przeciwwskazania

Przed wykonaniem zabiegu należy koniecznie zapoznać się z listą przeciwwskazań. Nici liftingujące nie powinny być wykorzystywane u pań w ciąży, pacjentów z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi czy grzybiczymi. Ponadto nie stosuje się ich u osób z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworowymi, nieuregulowanym ciśnieniem tętniczym czy zaburzeniami krzepnięcia. Przeszkodą mogą być również zaburzenia psychiczne.

Kolejne przeciwskazania to terapia lekami przeciwkrzepliwymi (np. heparyna, acenokumarol, kwas acetylosalicylowy), zła tolerancja iniekcji, zastosowanie permanentnych i semipermanentnych wypełniaczy (sylikon, poliakrylamid) oraz wprowadzanie nierozpuszczalnych implantów w miejscach zabiegu. Ostateczną decyzję powinien podjąć lekarz.