Wśród współczesnych zabiegów medycyny estetycznej znajduje się infuzja tlenowa. Z powodzeniem można rekomendować ją szerokiemu gronu odbiorców, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W tym tekście przedstawiono, czym jest infuzja tlenowa, jak przebiega zabieg, jakie są wskazania do jego zastosowania oraz jakich efektów można się po nim spodziewać. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat infuzji tlenowej, z której skorzystasz w renomowanej klinice medycyny estetycznej.

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to jeden z innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Ze względu na swoją skuteczność cieszy się rosnącą popularnością wśród świadomych klientek. Przede wszystkim jest to nieinwazyjna metoda, dzięki której można skutecznie zahamować procesy starzenia się skóry oraz poprawić estetyczny wygląd pacjentek. Zabieg polega na dostarczaniu do skóry pacjentki aktywnych składników. Proces przebiega przy pomocy tlenu pod ciśnieniem, stąd też nazwa zabiegu.

Czysty tlen wykorzystywany w infuzji tlenowej wpływa na poprawienie kolorytu skóry oraz odświeżenie jej wyglądu. Ważną rolę odgrywają także witaminy i kwas hialuronowy podawany do skóry, które wpływają na jej nawilżenie, poprawę blasku oraz wygładzenie. Atutem zabiegu jest jego bezbolesność i bezinwazyjność, dzięki czemu z powodzeniem mogą korzystać z niego osoby bojące się zabiegów inwazyjnych. Pierwsze efekty takiego zabiegu widoczne są już po pierwszym razie, jednak największą skuteczność daje skorzystanie z serii zabiegów. Ich liczba i częstotliwość ustalana jest przez specjalistę w sposób indywidualny dla każdej pacjentki.

Jakich efektów można spodziewać się po infuzji tlenowej?

Kluczem do rozszyfrowania popularności zabiegu wśród świadomych pacjentek są efekty, jakie daje zastosowanie infuzji tlenowej. Wykonanie jednego zabiegu pozwala na dostrzeżenie różnicy gołym okiem, jednak dopiero seria zabiegów zapewnia trwałość utrzymywania się poprawy. Po infuzji tlenowej możesz spodziewać się:

  • odmłodzenia wyglądu skóry;
  • lepszego nawilżenia i wygładzenia skóry;
  • redukcji drobnych zmarszczek i bruzd na twarzy;
  • lepszego wyglądu;
  • poprawy kolorytu skóry i likwidacji przebarwień;
  • poprawy owalu twarzy;
  • wygładzenia okolic ust i oczu;
  • regeneracji włosów i zwiększenia ich siły;
  • poprawy elastyczności i jędrności skóry;
  • redukcji stanów zapalnych trądzikowych i zmian potrądzikowych na skórze.

Wskazania do zastosowania zabiegu

Z infuzji tlenowej z powodzeniem może skorzystać spora grupa osób. Przede wszystkim to zabieg skierowany do wszystkich kobiet, które pragną zahamować procesy starzenia się skóry oraz nadać jej młodzieńczego i piękniejszego wyglądu. Ponadto z zabiegu z powodzeniem korzystają osoby, które borykają się z wypadającymi włosami i problemem łysienia. Infuzja tlenowa rekomendowana jest przez specjalistów z zakresu trychologii. Na zabieg mogą zdecydować się także osoby, które zmagają się z trądzikiem lub na ich skórze pozostały zmiany potrądzikowe, w tym blizny i bruzdy. Infuzja tlenowa to zabieg wykorzystywany w aktywnym leczeniu trądziku, a także wspierający pozbycie się nieestetycznych bruzd i blizn. Z powodzeniem można znaleźć go w dobrej klinice medycyny estetycznej.