Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania. Zauważyli to producenci słodyczy, którzy deklarują, że ich produkty mają dobry skład i nie zaburzają diety. Warto to jednak sprawdzić – podpowiemy Ci, jakich składników w słodyczach należy unikać.

Dlaczego warto czytać skład produktów?

Zawsze warto zapoznać się ze składem kupowanego produktu. Zgodnie z polskim prawem, producenci żywności są zobowiązani do umieszczenia listy składników na opakowaniu. Dobrze jest się z nią zapoznać, nawet jeśli w nazwie produktu pojawiają się określenia typu „fit”, „fitness” itp. Składniki podawane są w kolejności malejącej – te, które znajdują się na szczycie listy, występują w największej ilości.

Skoro wiesz już, że czytanie składu produktów to dobry pomysł, czas przejść do praktyki. Jeśli chodzi o składniki, których należy unikać w słodyczach, są to przede wszystkim:

  • syropy (m.in. glukozowy, kukurydziany, glukozowo-fruktozowy),
  • biały cukier,
  • olej palmowy,
  • sztuczne barwniki.

Dlaczego produkty z takim składem to kiepski wybór? Ich spożywanie utrudnia utrzymanie prawidłowej masy ciała, niszczy zęby, a także sprzyja różnym chorobom (m.in. cukrzycy, miażdżycy). Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować ze słodkiego smaku. Wystarczy, że wybierzesz zdrową czekoladę z dobrym składem. Oferujemy Ci taką, która nie zawiera wyżej wymienionych składników. Za to zrobiona jest z nieprażonych ziaren kakaowca (o większej ilości cennych dla zdrowia składników) i jest dosładzana nektarem z kwiatów palmy kokosowej (ma niski indeks glikemiczny, dzięki czemu wskazany jest również dla osób z cukrzycą i insulinoopornością).

Ekologiczny krem czekoladowy, egzotyczne owoce oblane czekoladą? Ciesz się słodkim smakiem bez obaw o zdrowie!

Jeśli zależy Ci na szczupłej sylwetce i dobrym zdrowiu możesz kupić zdrową czekoladę w tabliczce, ale na tym nie kończą się możliwości. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych produktów, z których każdy wyróżnia się dobrym składem oraz niepowtarzalnym czekoladowym smakiem. Oto kilka propozycji:

  • egzotyczne owoce oblane aksamitną czekoladą bez cukru (do wyboru masz m.in. ananasa, banany, mango, śliwki),
  • orzechy w polewie czekoladowej (są doskonałym pomysłem na zdrową, a zarazem słodką przekąskę do szkoły lub pracy),
  • ekologiczny krem czekoladowy z prażonymi orzechami laskowymi (dzięki niemu możesz przygotować kanapki inne niż wszystkie, które zachwycą nawet największego niejadka),
  • herbatniki z czekoladą (będą dobrą alternatywą dla niezdrowych przekąsek).

Do wyboru masz również zestawy prezentowe, którymi możesz obdarować bliską Ci osobę bez obaw, że zaburzysz jej dietę. W zależności od jej upodobań smakowych i okazji możesz kupić np. serce z czekolady wypełnione migdałami w ciemnej czekoladzie.

Nasze produkty to dowód na to, że da się połączyć dobry skład z wyjątkowym czekoladowym smakiem. Od teraz możesz cieszyć się nim bez obaw o to, że zaburzy Twoje marzenie o szczupłej sylwetce.