Transport drobnicowy międzynarodowy — jaki środek transportu wybrać
Bibek.pl
Ozonowanie krwi to jedna z metod wchodzących w skład tzw. medycyny niekonwencjonalnej. Ma ona na celu leczenie różnego rodzaju schorzeń poprzez wprowadzanie do krwi pacjenta ozonu (O3). Ozon to cząsteczki złożone z trzech atomów tlenu, które mają silne właściwości utleniające. Ozonowanie jest procesem polegającym na krótkotrwałym nasyceniu krwi tą odmianą tlenu. Zazwyczaj odbywa się ono poprzez wstrzyknięcie substancji do żyły pacjenta.
Jeśli chodzi o efekty ozonowania krwi, to trzeba mieć na uwadze, że są one związane z jego silnym działaniem o charakterze:
Wyżej wymienione cechy sprawiają, że ozon ma zdolności polegające na niszczeniu takich patogenów jak na przykład:
co w dłuższej perspektywie powinno przełożyć się na mniejsze obciążenie układu odpornościowego. To jeszcze nie wszystko, ponieważ prawidłowo przeprowadzone ozonowanie krwi jest zabiegiem, który może wspomóc metabolizm i utlenianie tkanek w ludzkim organizmie, a także poprawić krążenie krwi i zwiększyć poziom natlenienia organizmu. Jak widać, stymulacja układu immunologicznego to nie jedyna korzyść, która jest z tym związana.
Opisane wyżej właściwości ozonu sprawiają, że zabieg przeprowadzany z jego użyciem może być z powodzeniem zastosowany w leczeniu różnych schorzeń, do których zalicza się między innymi:
oraz wiele innych.
Jak widać, właściwie wykonane ozonowanie krwi to zabieg, który może przynieść wiele korzyści. Oczywiście, taki stan rzeczy nie oznacza jeszcze, że jego realizacja nie wywoła żadnych efektów bocznych. Oprócz tego należy liczyć się z przeciwwskazaniami.
Do przeciwwskazań do ozonowania krwi zalicza się na przykład występujące choroby przewlekłe lub szczególne stany jak na przykład:
Trzeba pamiętać również o efektach ubocznych, jakie może wywołać ozonowanie krwi. Wśród niepożądanych objawów wyróżnia się między innymi takie symptomy jak:
Taki stan rzeczy pokazuje, że ozonowanie krwi musi być wykonywane pod ścisłym nadzorem ze strony doświadczonego lekarza.