W obecnym czasie internet aż mnoży się od pomysłów, co można robić, kiedy obejmuje nas zakaz wychodzenia z domu. Rozwiązaniem może być pomysł na nowe hobby. Jednym z bezpieczniejszych rozwiązań jest uprawa roślin w warunkach domowych. Co będzie Ci potrzebne, by wyhodować własne warzywa lub zioła w domu?

Hodowla domowa – co można uprawiać?

Zioła posiadają wiele cennych wartości odżywczych, a nawet leczniczych. Obficie korzystamy z ich dobroczynnych właściwości w polskiej kuchni (natka pietruszki, szczypiorek, liść kopru). Najłatwiejsze w uprawie zioła to te, których częścią spożywczą jest liść. W warunkach domowych z powodzeniem można też uprawiać drobne warzywa – pomidorki koktajlowe czy papryczki. Oczywiście możemy spróbować hodowli kwiatów, zwłaszcza tych bardziej wymagających, by ich uprawa sprawiła nam większą satysfakcję. Jeśli nie masz miejsca na balkonie, postaw na growboxy – namioty uprawowe, które rozwiązują problem braku miejsca i niedostatecznego oświetlenia. Te są ustawiane nawet w garażach, strychach i piwnicach.

Gotowe rozwiązanie na trudne czasy

Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego, około 1/3 roku umożliwia rozwój upraw w naturalnym środowisku. Rozwiązaniem mogą być growboxy – specjalne namioty uprawowe wyposażone w niezbędne funkcje zastępujące naturalne środowisko. Growbox ogranicza wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów, pozwala nam zająć się ulubionym hobby, ograniczając bałagan. Wykonany z materiałów termoizolacyjnych, gwarantuje bujne plony, niezależnie od pory roku. Na rynku znajdziemy też growboxy przeznaczone dla roślin wegetujących w nocy, oraz dla tych roślin, które potrzebują zróżnicowanej przepuszczalności światła. Przygotowanie growboxa wymaga zainstalowania kilku akcesoriów, tj. oświetlenie czy wentylacja. Na szczęście wszystkie je można nabyć w zestawie, razem z namiotem.

Jeśli zależy nam na jak najlepszej jakości namiotu, warto sprawdzić, czy wykorzystuje on folię Mylar. Nie przecieka i nie przepuszcza światła, z powodzeniem zastępuje dawne folie perforowane. Folia Mylar zwiększa odbicie światła, uniemożliwiając rozpraszanie światła lamp zastosowanych w growboxie. Jest odporna na uszkodzenia, zagniecenia. Faktura folii poprawia odbicie i dystrybucję światła, oraz zapobiega tworzeniu się „hot spotów”.

Jeśli wiosna jest dla Ciebie tym czasem, który lubisz spędzać na działce lub w ogródku, a obecne czasy nie pozwalają Ci cieszyć się swoim ulubionym hobby, pomyśl o uprawie indoor. W Warunkach domowych z powodzeniem wyhodujesz własne warzywa i zioła, które potem wykorzystasz w kuchni. Spędzisz też pożytecznie czas społecznej izolacji, bez oglądania się na nudę!