Lampy do pokoju jadalnego pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale także estetyczne. Wybierając odpowiedni model można stworzyć niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Dlaczego lampy w stylu industrialnym tak dobrze sprawdzają się w jadalni? Jaka wielkość lampy będzie dobra do dużej i małej jadalni? Przekonaj się, zagłębiając się w treść niniejszej szego wpisu.

Oświetlenie do jadalni – o czym warto pamiętać?

Dobre oświetlenie do jadalni to takie, które jednocześnie zapewnia dobrą widoczność rzeczy na blacie, a przy okazji stanowi integralną część wystroju pomieszczenia.

Wybierając sposób rozmieszczenia świateł w jadalni warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość i kolorystykę pomieszczenia. Istotnym jest również wielkość i kształt samego stołu. W większym pokoju można pozwolić sobie na jedną, większą lampę nad stół, ponieważ zbyt małe modele mogą nie spełniać swojej funkcji tak jak powinny. Można również zdecydować się na komplet dwóch czy trzech lamp, powieszonych równo lub na różnych wysokościach.

Z kolei w mniejszych pomieszczeniach oświetlenie do jadalni powinno być mniejsze. W tym kontekście doskonale sprawdzi się nawet pojedyncza lampa z wąskim kloszem z ciekawym kształtem klosza. W ten sposób można łatwo zbudować przytulny klimat w pokoju.

Lampy industrialne – ciekawe rozwiązanie do niejednej jadalni

Jednym z najpopularniejszych stylów w aranżacji wnętrz jest obecnie styl przemysłowy. Trudno się więc dziwić, że lampy w stylu industrialnym cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Proste, surowe kształty lamp do jadalni są dość uniwersalne, a jednocześnie takie modele przyciągają wzrok, dzięki nietypowej estetyce.

Wybierając lampę nad stół o płaskim, okrągłym kloszu można dobrze oświetlić blat, co ma znaczenie dla wyższego stopnia komfortu podczas korzystania ze stołu. Z powodu minimalistycznego wyglądu tego typu lamp jadalnianych, modele industrialne prezentują się doskonale nie tylko w aranżacji retro. Równie dobrze wyglądają w pokojach w stylu skandynawskim czy też nowoczesnym.

inspiracja: hurtelektryczny.pl – lampy z abażurem