Klasyczny masaż tajski ma dużo wspólnego z jogą – nie bez powodu jest nazywany jogą pasywną. Jego unikalne właściwości rozciągające można porównać do ćwiczenia w systemie jogi, tylko że bez znacznego wkładu własnego wysiłku.

W sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun największą popularnością cieszy się klasyczny masaż tajski. Nic dziwnego – w końcu to najbardziej uniwersalny masaż na świecie, a jego właściwości lecznicze są znane wszędzie poza Tajlandią. Dzięki uzdrawiającym technikom mistrzyń masażu tajskiego wasze ciało odzyska sprawność, a mięśnie i stawy będą funkcjonować jak nigdy dotąd. Bardzo ważne jest dobre rozciągnięcie naszego ciała i masaż tajski doskonale pokazuje dlaczego – uczucie lekkości i sprawność nie bierze się z powietrza.

Jeśli nie mamy możliwości albo czasu ćwiczyć oraz rozwijać naszego ciała, powinniśmy korzystać z masażu tajskiego. Skuteczne rozciąganie nie tylko pozwala nam sprawniej funkcjonować i czuć się lżej, ale też robi dużą różnicę na masażu tajskim. Jeśli kiedykolwiek mieliście wrażenie, że klasyczny masaż tajski jest zbyt intensywny i mocny, a wasze ciało jest po nim obolałe to nic innego jak znak, że nasze ciało potrzebuje pomocy i jest ekstremalnie słabo rozciągnięte. Sztywność, bolesność przy ucisku, wręcz niemoc, która nas łapie w konkretnych pozycjach w masażu tajskim klasycznym jest charakterystyczna i jest to wołanie o pomoc ze strony naszego organizmu. W warunkach naturalnych ludzkie ciało było cały czas w ruchu – siedzenie lub leżenie było ograniczane tylko i wyłącznie do koniecznego odpoczynku. W dzisiejszych czasach, kiedy potrafimy spędzić większość naszego dnia w pozycji leżącej lub siedzącej nasz organizm może zacząć protestować. Wspomniane wyżej objawy zauważymy na początku tylko w masażu tajskim klasycznym, lecz jeśli nic z nimi nie zrobimy to wkrótce będą objawiać się nawet w życiu codziennym. Sztywność karku, bóle głowy lub ograniczenie ruchomości stawów górnej części ciała to tylko początek. Dobroczynne działanie masażu tajskiego polega na tym, że potrafi on zastąpić ćwiczenia rozciągające i pomóc w takich sytuacjach.

Jak pomaga masaż tajski klasyczny i co oprócz niego możemy zrobić

Filozofia masażu tajskiego klasycznego opiera się na holistycznym podejściu do ciała ludzkiego – ważna jest harmonia i balans dolnej oraz górnej części ciała, prawej oraz lewej strony. Dzięki temu tajski masaż klasyczny jest w stanie rozwiązać problemy z mięśniami i stawami, których powodów często można szukać w zupełnie innym miejscu w naszych organizmach. Przykurcze, uciski nerwów czy sztywnienie mogą wynikać z różnych przyczyn, a masaż tajski klasyczny szuka rozwiązań wszędzie w ludzkim ciele.

Rozciąganie i elastyczność mięśni to podstawa – dzięki zachowaniu rozluźnionych mięśni jesteśmy w stanie uniknąć większości wspomnianych nieprzyjemności. Tu z pomocą przychodzi masaż tajski klasyczny, którego dobroczynne działanie jest w stanie zastąpić podstawowe ćwiczenia z jogi. W trakcie masażu tajskiego wielokrotnie zmieniamy pozycje i rozciągamy nasze ciało z udziałem tajskiej masażystki – dzięki jej sile i ciężarowi ciała wchodzimy do konkretnych pozycji z jogi. Wiedza i doświadczenie naszej masażystki z Tajlandii pozwalają jej zdiagnozować, które miejsce na naszym ciele potrzebuje najwięcej uwagi. Jedną z podstaw masażu tajskiego klasycznego jest znajomość identyfikacji miejsc napięcie – tzw. punktów spustowych. Dzięki wprawnie zastosowanemu uciskowi na wspomniane punkty jesteśmy w stanie pozbyć się nawet znacznych bóli mięśniowych, a mistrzynie masaże tajskiego robią to w mgnieniu oka.

Jeśli przychodzimy na tajski masaż rozciągnięci i w dobrej kondycji – sam zabieg będzie czystą przyjemnością. Relaksujące właściwości masażu tajskiego klasycznego ujawniają się w momencie, kiedy nasze ciało jest na tylko zdrowe, aby bez problemu rozciągać się w konkretnych pozycjach. Jeśli nie doszliśmy jeszcze do tego poziomu, dzięki kilku zabiegom w serii stanie się w to w mgnieniu oka. Zapraszamy do sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun, gdzie znajdą Państwo masaż tylko i wyłącznie najwyższej jakości.

Masaż Warszawa – Thaisun.pl