Moda na brodę zagościła na dobre! Jeśli również należysz do jej dumnych posiadaczy, pamiętaj, że sukces nie kończy się na zapuszczeniu brody. Należy dbać również o odpowiednią pielęgnację. Podpowiemy Ci, jakich kosmetyków używać, aby Twoja broda była zdrowa i błyszcząca.

Jak pielęgnować brodę?

Jeśli dbasz o swój wygląd, pewnie co jakiś czas odwiedzasz fryzjera. Gdy zapuścisz brodę w Twoim kalendarzu powinien znaleźć się również czas na wizytę u barbera. Doświadczony profesjonalista podpowie Ci, jak powinna wyglądać pielęgnacja brody i zadba o to, by zarost miał odpowiednią długość i kształt.

Oprócz regularnych wizyt u barbera powinieneś sam zadbać o swoją brodę. Po pierwsze ważna jest systematyczność – codziennie po umyciu zarostu nałóż odżywkę. Poza tym zaopatrz się w szczotkę do brody (najlepiej z naturalnego włosia dzika), a także mały grzebyk. Dzięki nim w profesjonalny sposób zadbasz o swój zarost. Co więcej, szczotki do brody zazwyczaj są małe i poręczne,  dlatego bez problemu zabierzesz je ze sobą wszędzie (nawet w długą podróż).

Wizyty u barbera, regularne mycie i stosowanie kosmetyków do pielęgnacji brody – czy to wszystko, co możesz zrobić, aby cieszyć się pięknym zarostem? Nie! Warto dbać również o odżywianie włosów od wewnątrz. Jak? Za pomocą urozmaiconej diety, bogatej w składniki mające duży wpływ na kondycję włosów. Zalicza się do nich białko, witaminy z grupy B oraz te o właściwościach antyoksydacyjnych (A, E, C), a także składniki mineralne (m.in. cynk, żelazo). Znajdziesz je w świeżych owocach i warzywach, strączkach, produktach mlecznych, chudym mięsie, rybach oraz pełnoziarnistych produktach zbożowych.

Pamiętaj również o przestrzeganiu pozostałych zasad zdrowego stylu życia: odpowiedniej ilości snu i ruchu, a także unikaniu stresu i używek.

Olejki do brody, które pomogą Ci zadbać o piękny zarost

Dbanie o zarost odbywa się w trzech krokach. Jest to strzyżenie, mycie oraz pielęgnacja brody. Jeśli chodzi o ostatni punkt, przydadzą Ci się naturalne olejki. Spośród wielu dostępnych na rynku, zwróć szczególną uwagę na olejek:

  • z konopi siewnych (stymuluje regenerację włosów, a ponadto ułatwia modelowanie brody),
  • z pestek malin (ułatwia przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, dzięki czemu zwiększa skuteczność odżywek itp.)
  • ze słodkich migdałów (ma działanie nawilżające, jest bogaty w witaminę A i E – składniki sprzyjające regeneracji włosów),
  • z pestek arbuza (łagodzi stan zapalny skóry, dlatego jest polecany po goleniu),
  • jojoba (wykazuje właściwości antybakteryjne),
  • oliwę z oliwek (ma działanie odżywcze i nawilżające).

Powyższe składniki znajdziesz w olejku do brody firmy Soap&Friends, a także olejku do brody przed i po goleniu „LaQ Dzikus z Lasu”. Jak je stosować? Wystarczy, że delikatnie wetrzesz je w wysuszoną brodę. Po pewnym czasie zauważysz, że stała się gęsta, a włosy są odpowiednio nawilżone i mają naturalnie piękny połysk.