Odświeżacze powietrza, które w ciągu jednej chwili mogą zmienić zapach w naszym pomieszczeniu, są coraz bardziej doceniane nie tylko przy użytku domowym ale również jako uzupełnienie sklepu czy biura. Dlaczego to tak istotne? Aromaterapia, dzięki której możemy leczyć bóle głowy czy choroby zatok, w ostatnim czasie z powodzeniem została wykorzystana do celów marketingowych. Z pewnymi miejscami i wydarzeniami podświadomie kojarzymy konkretne zapachy.

Aromadyfuzory w miejscu pracy

Właśnie dlatego odświeżacze powietrza czy bardziej zautomatyzowane aromadyfuzory zaczęto wykorzystywać na przykład w sklepach odzieżowych. Dozowany w pomieszczeniu zapach ma sprawić, by klient odczuwał przyjemność z faktu przebywania w sklepie, a przy tym zachęcać go do zakupu i powrotu w dane miejsce. Wykorzystanie aromadyfuzorow w dużych pomieszczeniach, tj. sklepy czy biura, jest zdecydowanie łatwiejsze. Urządzenie samoczynnie będzie w odpowiednich odstępach czasowych rozpylać określony zapach. Aromadyfuzory możemy jednak wykorzystywać także w naszych domach. Kiedy?

Aromadyfuzor w mieszkaniu?

Odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia aromadyfuzor może stać się niezbędnym elementem wyposażenia mieszkania. Pozwala on na automatyczne rozpylanie specjalnych olejków eterycznych, których zadaniem nie jest tylko uprzyjemnienie zapachu w pomieszczeniu Dzięki nim z powodzeniem możemy w łatwy sposób przeprowadzać aromaterapię, która może poprawić nasze samopoczucie lub zwalczyć drobne dolegliwości (np. ból głowy). To również doskonały sposób na relaks po ciężkim dniu pracy.

Odświeżacz powietrza czy aromadyfuzor – co wybrać?

Aromadyfuzory zarówno w miejscu pracy, jak i w domu są w stanie znacząco wpływać na atmosferę danego pomieszczenia oraz nastrój osób, które w nim przebywają. Nie bez powodu korzystanie z tych urządzeń stało się tak powszechne. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, czy nie lepiej postawić na tradycyjne odświeżacze powietrza.

Główną różnicą pomiędzy aromatyzerem i odświeżaczem jest oczywiście inna substancja rozpylana przez urządzenia. Środek, który zamieszczamy w automatycznym urządzeniu, powoduje skuteczne łączenie się z cząsteczkami powietrza. Umożliwia to utrzymywanie się zapachu przez bardzo długi czas. Dzięki zastosowaniu odmiennej technologii z łatwością można wyposażyć urządzenie w naturalne olejki eteryczne, co w przypadku odświeżaczy powietrza jest całkowicie niemożliwe.

Warto również zaznaczyć, że automatyczny aromadyfuzor doskonale sprawdzi się nie tylko w małych pomieszczeniach, ale również tych znacznie większych o nieregularnych kształtach. Wiele modeli obecnych na rynku posiada czujniki, które informują nasze urządzenie o wielkości dawki i częstotliwości powtarzania rozpylania. Dzięki temu w naszym pomieszczeniu nigdy zapach nie będzie zbyt intensywny, co mogłoby być bardzo męczące dla pracowników, klientów  czy domowników.

Nowoczesne aromadyfuzory odznaczają się niezwykle ciekawym designem, który sam w sobie może znacząco podnieść walory estetyczne wnętrza. Z biegiem lat wyposażane są one również w coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. W przypadku tradycyjnych odświeżaczy powietrza wybór jest znacznie ograniczony, zarówno w jeśli chodzi o model konkretnego odświeżacza, jak i ilość dostępnych zapachów.

Aromadyfuzor jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą stale utrzymywać ulubiony zapach w pomieszczeniu lub w kontrolowany sposób dozować go w celu zrelaksowania się lub pozbycia się bólu głowy. Zaletami tego niewielkiego urządzenia są niewątpliwie niewielkie rozmiary, dzięki czemu z łatwością możemy ustawić go zarówno w domu, jak i w firmie. Tradycyjny odświeżacz natomiast jest środkiem doraźnym, pozwalającym w szybki sposób pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.