Wykończenie Twojego domu powinno być jednocześnie urzekające i praktyczne. Trawertyn z pewnością pomoże Ci uzyskać taki efekt. Podłoga wykonana z tego naturalnego kamienia będzie pasować do wielu różnych styli i sprawdzi się w pomieszczeniach spełniających odmienne funkcje.

Przedpokój

Trawertyn, znany ze swojej zdolności do przywoływania epoki klasycznej, wygląda wspaniale zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych przedpokojach. Nie musisz się także martwić o zarysowania czy ścieranie powierzchni płytek. Podłogi z trawertynu są niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a odpowiednia impregnacja sprawi, że ich powierzchnia zachowa swój wygląd przez lata. Dzięki tym właściwościom trawertyn w przedpokoju będzie wymagał rzadszego przeprowadzania konserwacji niż na przykład podłoga drewniana.

Podłogi kuchenne z trawertynu

Trawertyn jest doskonałym materiałem na podłogę w kuchni. Jego trwałość w połączeniu z odpowiednim wykończeniem sprawią, że będzie odporny na uszkodzenia mogące się pojawić w trakcie przygotowywania posiłków. Do kuchni szczególnie polecany jest polerowany trawertyn, ze względu na mniejszą podatność na odbarwienia i nowoczesny wygląd. Jeśli lubisz ciepłe kolory, model Ivory Extra doskonale skomponuje się z różnymi odcieniami brązu – od kawy z mlekiem po gorzką czekoladę. Natomiast chcąc uzyskać bardziej rustykalny efekt, zdecyduj się na szlifowany lub szczotkowany wariant. Trawertyn świetnie sprawdzi się także jako blat lub panel chroniący ścianę w okolicy kuchenki czy zlewu.

Trawertyn w luksusowej łazience

Trawertyn świetnie nadaje się również do wykończenia łazienki. Nie będziesz już dłużej martwić się o stan podłogi w tym pomieszczeniu, gdzie gromadzi się wilgoć. Trawertyn jest wodoodporny, a codzienne narażanie go na działanie wody nie będzie miało wpływu na jego trwałość. Co więcej, wniesie on do Twojej łazienki niepowtarzalny klimat, a w jego otoczeniu i przy kilku zapalonych świecach poczujesz się jak w ekskluzywnym SPA. Podłogę warto wyłożyć szlifowanym lub szczotkowanym wariantem płytek trawertynowych, które mają świetną przyczepność.

Eleganckie patio z trawertynu

Trawertyn może upiększyć nie tylko wnętrza, ale także najbliższe otoczenie Twojego domu. Ścieżka ogrodowa, patio czy taras – wszędzie sprawdzi się doskonale. Dodatkowo, podobnie jak wiele innych naturalnych kamieni, trawertyn zachowa swój elegancki wygląd przez długie lata. Pojawiające się z biegiem lat przebarwienia tylko dodadzą mu uroku. Ciekawym pomysłem na urządzenie patio będzie wykorzystanie wielkoformatowych płyt w jasnym odcieniu, np. Light Walnut, które stworzą iluzję rozległej przestrzeni. A gdy połączysz je z ulubionymi meblami ogrodowymi i zewnętrznym kominkiem, przez długi czas będziesz cieszyć się luksusowym otoczeniem.

Naturalna paleta odcieni i ciekawe faktury trawertynu stanowią nietuzinkową bazę, na której podstawie można zaprojektować niepowtarzalne aranżacje. Jego wszechstronność i trwałość pozwala na zastosowanie w dowolnym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy jest to kuchnia, łazienka czy przedpokój. Dlatego jeśli szukasz pięknego, ponadczasowego i niezwykle wytrzymałego naturalnego kamienia, trawertyn może okazać się dla Ciebie najlepszą opcją.

źródło: metamar.pl – kamienie naturalne