Zbliżający się koniec roku sprzyja podsumowaniom. Powody do zadowolenia mają z pewnością wszyscy współtworzący markę Hondy: projektanci, producenci oraz lokalni dealerzy. Samochody Hondy znów zaskoczyły fanów motoryzacji, ale znalazły również uznanie wśród specjalistów. Jakie osiągnięcia marki warto przypomnieć?

Oscary Designu

Red Dot Design to prestiżowy, międzynarodowy konkurs dotyczący wzornictwa przemysłowego. Produkty laureatów prezentowane są w Muzeum Designu Red Dot, w historycznym Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech. „Red Dot: Best of the Best 2020”, najważniejsze wyróżnienie, otrzymał kompaktowy pojazd elektryczny Honda e, który wyróżnił się przełomową stylistyką. To idealne auto do jazdy w mieście, cechujące się m.in. niewielkimi gabarytami czy zamontowanymi kamerami bocznymi, zastępującymi lusterka. To samochód pozwalający na bezemisyjną jazdę w terenie zurbanizowanym.

Podczas tego wydarzenie Honda zdobyła jeszcze dwie nagrody: „Red Dot 2020” w kategorii inteligentnych produktów oraz „Red Dot 2020” dla motocykla CBR1000RR-R Fireblade SP za wysoką jakość stylistyki.

Nie tylko design, ale i bezpieczeństwo

Samochody marki Honda wyróżniają się nie tylko doskonałym wyglądem i praktycznymi rozwiązaniami, które ułatwią życie każdemu kierowcy. To także komfort i bezpieczeństwo. Honda Jazz e:HEV zdobyła maksymalną, pięciogwiazdkową ocenę w testach Euro NCAP. Wyposażona jest w środkową poduszkę powietrzną, która pozwala na jeszcze większą ochronę pasażerów podczas zderzenia. Dodatkowo Honda Jazz e:HEV posiada pakiet systemów, które zwiększają bezpieczeństwo czynne i bierne kierowcy.

Należy również wspomnieć, że inny model – Honda Civic Type-R Limited Edition – została oficjalnym samochodem bezpieczeństwa podczas zawodów FIA World Touring Car Cup. Oprócz sportowego charakteru auta, doceniono także wysokie oceny w testach bezpieczeństwa.

Nowoczesność

Ośrodki badawcze Hondy mieszczą się w wielu miejscach na całym świecie: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy czy Indonezja. Marka Honda chce produkować samochody na potrzebny globalne. Jest to wymagające zadanie, ale dzięki takiemu ulokowaniu ośrodków łatwiej jest odpowiedzieć i dopasować się do potrzeb różnych grup klientów, a także projektować samochody przyszłości. Do takich samochodów należą pojazdy elektryczne i hybrydowe.

Model Honda Jazz e:HEV wszedł do finału AUTOBEST 2021 Best Buy Car of Europe. Jest to samochód łączący przyjemną jazdę z funkcjonalnymi rozwiązaniami, intuicyjną obsługą systemów i zestawem informacyjno-rozrywkowym z funkcją asystenta. Do końca 2022 roku Honda zobowiązała się do zelektryfikowania europejskiej gamy głównych modeli. Honda Jazz jest ważnym elementem na drodze realizacji tego planu.

Honda – zaangażowana w inicjatywy społeczne

Marka Honda zajmuje się produkcją jednych z najlepszych samochodów, motocykli czy maszyn na świecie. Dba o komfort jazdy, bezpieczeństwo i wygląd swoich pojazdów. Nastawiona na rozwój i udoskonalanie kolejnych swoich projektów, nie zapomina o zaangażowaniu w inicjatywy z dziedziny ekologii czy życia społecznego. Do takich aktywności można zaliczyć włączenie się w zbiórkę pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem, a także rozszerzenie współpracy z firmą SNAM w zakresie recyklingu zużytych akumulatorów. Zakłada ona ponowne wykorzystanie akumulatorów do magazynowania energii odnawialnej w zastosowaniach przemysłowych. W celu usprawnienia działań została uruchomiona platforma SNAM, dzięki której dealerzy mogą organizować odbiór zużytych baterii.

Odpowiadać na potrzeby klientów

Honda to marka, która zarówno odpowiada na potrzeby konsumentów, jak i wymyśla rozwiązania, które kreują trendy. Dba o każdy aspekt swojego produktu, co nie pozostaje niezauważone przez szersze grono odbiorców. Dowodem na to są liczne nagrody, przyznawane w wielu dziedzinach – od designu po bezpieczeństwo.

Marka Honda stawia na ludzi zarówno w kwestii projektowania, jak i produkcji czy sprzedaży. Salony Hondy to miejsca, gdzie można uzyskać fachową pomoc i doradztwo w kwestii zakupu prezentowanych modeli.