Makijaż permanentny powstał z myślą o kobietach ceniących sobie nienaganny wygląd i jednocześnie prowadzących aktywny, wymagający tryb życia. Dzięki takiej formie makijażu zawsze wyglądają świetnie i nie muszą poświęcać czasu na malowanie się każdego ranka czy na specjalistyczny demakijaż wieczorem. Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentów do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Z upływem czasu pigment ulega stopniowemu rozjaśnieniu. Z tego powodu, co jakiś czas wykonuje się tzw. odświeżenie koloru pigmentu. Najczęściej rok lub dwa lata od pierwszego zabiegu. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny podkreśla brwi, oprawę oraz czerwień wargową i kontur ust.

Jak wygląda zabieg? Czy trzeba się jakoś przygotować?

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu permanentnego przeprowadza się wywiad medyczny oraz wypełnienia formularz na temat stanu zdrowia. Następnie trzeba zdecydować, jaki dokładnie efekt chcemy osiągnąć oraz które części twarzy chcemy poddać pigmentacji. Przeprowadzona zostaje analiza kolorystyczna. Na jej podstawie sporządzany jest rysunek wstępny. Jeśli zostanie on zaakceptowany, przystępujemy do właściwego zabiegu, czyli pigmentacji po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia. Dyskomfort jest minimalizowany poprzez naświetlanie światłem purpurowym. Wykonanie zabiegu trwa około 2 godziny.

Gojenie i efekty makijażu permanentnego

W pierwszych dniach wprowadzony pigment jest bardzo intensywny i może dawać nieco karykaturalny efekt. Nie należy się jednak martwić, gdyż barwnik stosunkowo szybko osiągnie pożądane nasycenie koloru. 28 dni po zabiegu gojenie uznaje się za zakończone. Należy wówczas udać się na wizytę kontrolną, by dokonać ewentualnych poprawek.

Przez pierwsze 2-3 dni naskórek się złuszcza. Dlatego bardzo ważne jest stałe nawilżanie skóry maściami poleconymi nam w gabinecie, w którym wykonaliśmy zabieg.

Jeśli masz tendencję do występowania opryszczki i decydujesz się na makijaż permanentny ust, warto zdecydować się na zażywanie leku przeciwwirusowego Heviran lub Hascovir. Maść Zovirax pozwoli natomiast zabezpieczyć kontur ust przed nadmiernym złuszczeniem czy przedłużającym się czasem gojenia.

Unikamy opalania, a także korzystania z solarium i sauny w czasie dwóch tygodni po przeprowadzeniu pigmentacji, aby nie utrudniać procesu gojenia i nie przyczynić się do zmiany barwy pigmentu.

Trwałość makijażu permanentnego

Trwałość makijażu uzależniona jest głównie od głębokości, na którą wprowadzony zostanie pigment. W zależności od wybranej metody wprowadzenia barwnika, efekt może się utrzymywać od kilku miesięcy do kilku lat.

Warto jednak pamiętać, że na trwałość makijażu permanentnego wpływa wiele czynników. Oprócz metody oraz jakość pigmentu liczy się również nasz tryb życia, dbanie o skórę, geny i stan zdrowia. Im bardziej będziemy dbać o makijaż, nawilżając skórę i unikając nadmiernej ekspozycji na słońce, tym dłużej będziemy się cieszyć pięknym efektem. Warto unikać również agresywnych peelingów i kremów z kwasami owocowymi. Nawilżona, zadbana skóra to większa szansa na trwałość pigmentu. Nie mamy wpływu na szybkość złuszczania się naszego naskórka, ale możemy zadbać, by skóra zawsze wyglądała estetycznie. Należy również pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV, dzięki czemu zabezpieczymy makijażu przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Inspirowane: gabrielasniezko.pl – brwi permanentne Warszawa Praga Południe