Czasami graffiti jest delikatne, stylowe, wkomponowane w otoczenie i dlatego pokryta nim ściana cieszy oko. Niestety częściej jest to bezmyślne znakowanie terenu stosowane na latarniach, murach lub prywatnej własności przez młodzież reprezentującą konkretną subkulturę. Z tego względu właściciele budynków i pracownicy ochrony poświęcają swój czas i zasoby przedsiębiorstwa na planowanie i wdrażanie dedykowanych działań, mających na celu zapobieganie dewastacjom. Bez wątpienia kluczem do sukcesu może się w tym przypadku okazać powłoka antygraffiti.

Zabezpieczenie przed graffiti to podstawa podczas kreowania pozytywnego wizerunku firmy

Obecność graffiti na ścianach budynków, często uznawana za przestępstwo bez ofiar, może wyrządzić ogromne szkody w domach prywatnych czy obiektach biurowych. Niestety ze względu na fakt, iż graffiti jest powszechnie kojarzone z działalnością przestępczą, często negatywnie wpływa na postrzeganie budynku przez potencjalnych klientów. Oczywiście może to ostatecznie zniechęcić ich do odwiedzenia siedziby firmy czy skorzystania z jej usług. Ograniczanie negatywnych skutków wyrządzonych przez graffiti może uchronić właścicieli budynków przed kosztownym i czasochłonnym procesem czyszczenia i renowacji ścian zewnętrznych, okien czy ogrodzeń.

Farby anty graffiti

Farba anti graffiti jest powłoką ochronną, która może zapobiec przywieraniu substancji zawartych w farbach w sprayu do różnych powierzchni. Powłoka antygraffiti zasadniczo jest dostępna w trzech różnych wersjach:

  • Powłoka nieprzezroczysta – po jej aplikacji tworzy się widoczna warstwa ochronna na wybranej powierzchni. Jeśli powierzchnia jest notorycznie wandalizowana, niechciane malunki będą mogły być skutecznie usunięte za pomocą myjki ciśnieniowej. Po usunięciu graffiti konieczne będzie ponowne nałożenie kolejnej powłoki na daną powierzchnię.
  • Powłoka półprzezroczysta – powszechnie nazywane osłoną zabezpieczającą; produkt ten jest uszczelniaczem penetrującym i stanowi skuteczne zabezpieczenie przed graffiti. Po nałożeniu powłoka półprzewodząca chroni pory powierzchni ściany, ogrodzenia czy innego podłoża. Jeśli powierzchnia zostanie zdewastowana, powłokę tę można łatwo usunąć za pomocą kombinacji środka do usuwania graffiti i myjki ciśnieniowej. Po usunięciu graffiti zaleca się nałożenie dodatkowej powłoki w celu ochrony powierzchni przed erozją.
  • Powłoki trwałe – stworzone w celu wytworzenia bariery ochronnej; trwałe powłoki nie pozwalają farbie w sprayu na związanie się z powierzchnią. W przypadku wandalizmu środek do czyszczenia graffiti jest potrzebny tylko do usunięcia malunków. Pomimo iż powłoka antygraffiti trwała jest zazwyczaj droższa, to przy prawidłowym czyszczeniu jej pojedyncza warstwa zapewni ochronę na lata.

Folie do ochrony powierzchni

Folie do ochrony powierzchni, czyli inaczej foliowa powłoka antygraffiti, sprawdzają się przede wszystkim, jako forma ochrony okien, które to mogą stanowić jeden z najbardziej problematycznych obszarów, jeśli chodzi o usuwanie graffiti. Oprócz tego, że są one bardziej delikatne niż powierzchnie ścienne, okna czy lustra są drogie w wymianie. Foliowe zabezpieczenie przed graffiti stanowi barierę dla większości zarysowań, kwasów, wyżłobień czy właśnie graffiti, przez co pomagają zachować estetykę danego budynku. Co więcej, folie chroniące powierzchnie są łatwo wymienialne.

Zabezpieczenie przed graffiti – przyszłościowa inwestycja

Nie zależnie od tego, na jaką powłokę antigraffiti się zdecydujesz, możesz być pewien, że ta inwestycja zwróci się w przyszłości. Usuwanie grafitti z niechronionej powierzchni może być bowiem niesamowicie pracochłonne, długotrwałe oraz kosztowne. Dodatkowo powłoka antygraffiti może także uchronić Twój biznes przed odpływem klientów czy nadszarpnięciem wizerunku.

Dlaalpinisty.pl – sklep internetowy z chemią do elewacji