Aby utrzymać doskonały wygląd elewacji przez wiele lat, warto zadbać o odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych. Ich wysoka jakość oraz odpowiednia pielęgnacja stanowią gwarancję zachowania pięknego efektu wizualnego na długi czas.

Postaw na materiały najwyższej jakości

Trwałość oraz wygląd elewacji zależy od kilku istotnych czynników. Jednym z nich jest rodzaj oraz jakość wykorzystanego materiału wykończeniowego. Obecnie rynek dysponuje bardzo szeroką ofertą produktów w tym zakresie. Wśród nich znajdziemy wiele tradycyjnych rozwiązań w bardzo nowoczesnym wydaniu. Jednym z nich jest elastyczny beton architektoniczny. Staje się on doskonałą alternatywą dla wszelkiego rodzaju tynków. Beton architektoniczny dostępny jest w formie okładziny ściennej, która niewiarygodne imituje beton strukturalny.

Co istotne dla trwałości elewacji, jest on wysoce odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Cechuje się właściwościami wodoszczelnymi oraz mrozoodpornymi. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonałym wyglądem elewacji przez cały rok. Elastyczny beton architektoniczny cechuje również odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest on materiałem bezpiecznym w użytkowaniu, dzięki zastosowanych środków uniepalniających, co potwierdza odpowiednia klasyfikacja ogniowa d0.

Beton architektoniczny to nie jedyna propozycja producentów jeśli chodzi o nowoczesne i trwałe wykończenia ścian zewnętrznych. Wśród tego typu rozwiązań znajdziemy także elastyczne płytki klinkierowe. Dostępne są  w formie okleiny ściennej i doskonale sprawdzą się jako element wykończenia elewacji, wszelkiego rodzaju filarów i podpór oraz samych kominów, idealnie odwzorowując tradycyjne, strukturalne płytki klinkierowe. Tak jak w przypadku betonu architektonicznego, posiadają one wysokie właściwości wodoszczelne oraz mrozoodporne. Są także odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Z kolei miłośnicy drewnianych elementów dekoracyjnych powinni zapoznać się z ofertą desek elewacyjnych Tabulo, które doskonale odwzorowują tradycyjne deskowania. Są to, podobnie jak w przypadku betonu architektonicznego czy elastycznych płytek klinkierowych, wysokiej jakości okładziny ścienne. W przeciwieństwie do elementów elewacyjnych wykonanych w tradycyjnym drewnie, elastyczne deski elewacyjne nie wymagają regularnej pielęgnacji i impregnacji, bez której drewno z czasem traci powłokę zabezpieczającą bądź po prostu próchnieje.

Zachowaj doskonały wygląd elewacji przez długie lata

Wybór odpowiednich pod względem jakości materiałów to tylko jeden z czynników, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem elewacji przez długie lata. Oprócz tego warto zainwestować w odpowiednie impregnaty zabezpieczające. Wnikają one w powierzchnię materiałów wykończeniowych i tworzą dodatkową powłokę ochronną. Zabezpieczają one dodatkowo elewację przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Wzmacniają ją także przed ścieraniem, działaniem środków chemicznych czy olei.

Beton architektoniczny, elastyczne płytki klinkierowe czy elastyczne deski elewacyjne to produkty posiadające unikalne struktury, pozwalające na uzyskanie niepowtarzalnych i trwałych elewacji. Dodatkowo dzięki szerokiej gamie kolorystycznej możliwe jest wykonanie niemal każdej aranżacji ścian zewnętrznych. Co więcej, są one bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu prace elewacyjne wykonywane są bardzo szybko. Ich wysoka jakość pozwala na zachowanie doskonałego wyglądu elewacji przez wiele lat. Efekt ten warto wzmocnić dostępnymi na rynku, odpowiednimi produktami zabezpieczającymi.

Źródło: Kosbud