Przebarwienia skóry są problemem, który generuje wiele kompleksów, odbiera pewność siebie, a wielu paniom nie pozwala na wyjście z domu bez pełnego makijażu, który pozwala je zakryć. Ciemnobrązowe plamy lub piegi są wynikiem nadprodukcji kolagenu. Obecnie możliwe jest usuwanie tych zmian laserem. Metoda ta jest bardzo skuteczna i przynosi znakomite rezultaty.

Rodzaje przebarwień

Do najczęstszych rodzajów przebarwień należą piegi oraz ostudy. Pierwsze pojawiają się pod postacią drobnych, jasnobrązowych plamek, które są widoczne na twarzy, ramionach oraz dekolcie. Najbardziej są widoczne w miesiącach letnich, zimą stają się blade, a przez to mniej widoczne. Ostudy są już poważniejszym defektem kosmetycznym, ponieważ występują pod postacią plam o nieregularnych kształtach. Ich lokalizacją są najczęściej twarz oraz szyja. Mogą mieć kolor jasno- lub ciemnobrązowy.

Laserowe leczenie przebarwień najskuteczniejszą metodą walki

Przebarwienia odbierają pewność siebie wielu osobom, sprawiają, że nie czują się atrakcyjnie w swoim ciele. Stają się często źródłem kompleksów. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, laserowe leczenie przebarwień jest możliwe i odznacza się bardzo dużą skutecznością. Zaawansowane technologie, z jakich można obecnie korzystać, wpływają na poprawę kondycji skóry, redukują nieestetyczne zmiany i sprawiają, że cera wygląda po prostu atrakcyjnie.

Zabiegiem laserowym, z którego możesz skorzystać, aby pozbyć się przebarwień, jest Dye VL. Mało inwazyjny zabieg przyczynia się do rozszerzania naczyń krwionośnych, skutecznie walczy z przebarwieniami i rumieniem, a jednocześnie gwarantuje fotoodmładzanie skóry. Tyle potrafi jeden laser? Tak! Innowacyjna technologia, jaka jest jego udziałem, działa zbawiennie na cerę. Podczas zabiegu emitowane jest wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła o zakresie 500-600 nm. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a jego skuteczność na najwyższym poziomie, dzięki dostatecznej długości światła idealnie pochłaniającej melaninę, która jest odpowiedzialna za powstawanie przebarwień.

Efekty zabiegu widoczne są zaraz po jego zakończeniu, ale aby je utrwalić, konieczne jest wykonanie 3 zabiegów w odstępie 4 tygodni.

Czy laser jest jedyną metodą, z jakiej możesz skorzystać do walki z przebarwieniami?

Dostępnych jest kilka metod walki z przebarwieniami, ale laser wykazuje się największą skutecznością i jest najbezpieczniejszym sposobem na ich usunięcie. Jeżeli tylko nie ma przeciwwskazań do poddania się zabiegowi Dye VL, warto rozważyć tę opcję.

Niestety, nie każdy może skorzystać z dobrodziejstwa terapii laserowej. Przede wszystkim panie, u których najczęściej pojawiają się przebarwienia w związku ze zmianami hormonalnymi, czyli kobiety w ciąży i karmiące piersią, niestety, ale nie mogą mieć przeprowadzonego zabiegu Dye VL. Przeciwwskazaniem są również leki i zioła fotouczulające, fotodermatoza, nowotwory złośliwe, bielactwo i łuszczyca, zaburzenia krzepliwości krwi, a także skłonność do powstawania bliznowców. Zabieg nie może zostać również wykonany na skórze z aktywnymi stanami zapalnymi. Najpierw należy pozbyć się infekcji, a dopiero później przystąpić do usuwania przebarwień.