Opieka nad osobami starszymi stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy zmagają się oni z przewlekłymi problemami ze zdrowiem. Wiele osób podejmuje się codziennej troski o seniorów, częściowo rezygnując tym samym z własnych zobowiązań, przyjemności oraz pasji. W sytuacji, w której osoba starsza nie jest chętna do współpracy z opiekunami, a dodatkowo opieka nad nią wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej, warto jest rozważyć podjęcie współpracy z prywatnym domem opieki.

Prywatny dom opieki – dla kogo?

Prywatny dom opieki jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego seniora, niezależnie od tego czy posiada on rodzinę wykazującą chęć opieki czy też jest osobą samotną. Działalność tego typu placówek regulowana jest prawnie, a obowiązkiem pracowników i dyrekcji jest zapewnienie podopiecznym godnych warunków bytowych, opiekuńczych i edukacyjnych, całkowicie dostosowanych do ich możliwości ruchowych oraz psychicznych. Warto zaznaczyć, że prywatny dom opieki zatrudnia nie tylko pracowników społecznych, ale także psychologów, fizjoterapeutów oraz pielęgniarzy i pielęgniarki, których zadaniem jest całodobowa profesjonalna opieka nad seniorami.

Dlaczego warto się zdecydować na prywatny dom opieki?

Prywatny dom opieki jest synonimem bezpieczeństwa i godnej starości. Warto podkreślić, że liczba pensjonariuszy w prywatnych placówkach jest mniejsza niż w domach publicznych, co pozwala opiekunom poświęcić każdemu pensjonariuszowi tyle czasu i opieki ile jest mu potrzebne. Placówki prywatne prowadzą szeroko zakrojoną selekcję podczas procesu rekrutacji pracowników, co pozwala nie tylko na świadczenie usług na najwyższym poziomie, ale także na budowanie relacji opartych na poczuciu bezpieczeństwa i wzajemnym zaufaniu.

Prywatny dom opieki to miejsce, którego infrastruktura ma nie tylko gwarantować seniorom bezpieczeństwo i ułatwiać im wykonywanie codziennych czynności, ale także zachęcać do samodzielności i pracy, oczywiście w granicach możliwości, nad własnymi ograniczeniami. Placówki te oferują nie tylko czyste i komfortowe pokoje, które zapewniają pensjonariuszom intymność, ale często także świetlicę oraz pomieszczenia, w których seniorzy mogą w spokoju porozmawiać, oddać się lekturze lub ulubionym zajęciom. Zwykle tereny wokół prywatnego domu opieki są zadbane i zielone, co zachęca do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu.

Pracownicy prywatnego domu opieki pozostają ponadto w stałym kontakcie z rodzinami pensjonariuszy, informują ich o wszelkich problemach i postępach w leczeniu, biorą przy tym jednak pod uwagę zdanie najbliższych dotyczące ewentualnego dalszego postępowania. Taka współpraca gwarantuje, że rodzina seniora może aktywnie uczestniczyć w jego życiu, nie rezygnując jednocześnie z własnych zobowiązań.

Prywatne domy opieki to rozwiązanie skrojone na miarę XXI wieku – gwarantują one bezpieczeństwo, dyskrecję oraz godną starość dla wszystkich starszych osób, niezależnie od ich stanu zdrowia, zaawansowania schorzeń, osobowości oraz wieku. Niewielka liczba pensjonariuszy w połączeniu z wysoko wykwalifikowanym personelem gwarantuje świadczenie usług na najwyższym poziomie.