Prezerwatywy są jednym z najskuteczniejszych środków antykoncepcyjnych, a ponadto są one szeroko dostępne, gdyż można je zakupić w niemal każdej aptece czy sklepie spożywczym. Ostatnimi czasy producenci dbają o to, aby nie tylko skutecznie zapobiegały one ciąży, ale również wzmagały doznania obojga partnerów.

Tradycyjne prezerwatywy

Prezerwatywy nakładane są na męski członek w celu zapobiegania przedostaniu się nasienia do pochwy, dzięki czemu nie ma szansy na zapłodnienie. Ich skuteczność jest niemalże stuprocentowa, jednak, aby prawidłowo spełniały swoją funkcję, trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. Podstawową regułą jest stosowanie prezerwatyw tylko do momentu, gdy nie stracą one swojej ważności. Producenci datują je zwykle w dwóch miejscach – na opakowaniu głównym i na mniejszym, w którym umieszczona jest pojedyncza prezerwatywa. Po terminie ważności guma, z której wykonana jest prezerwatywa, może bowiem parcieć, a w efekcie pękać. To samo dotyczy prezerwatyw, które pomimo zachowania terminu ważności są przechowywane w nieodpowiednich warunkach, głównie w wysokich temperaturach. Kolejną zasadą jest kupowanie prezerwatyw sprawdzonych marek, bowiem choć producentów jest na rynku dużo, nie wszystkie kondomy przechodzą testy wytrzymałości. Często spotykanym błędem, który popełniają w szczególności młode osoby, jest zakładanie jednej prezerwatywy na drugą. Dla osób, które potrzebują pewnego zabezpieczenia, polecane są prezerwatywy Durex extra safe, które wykonane są z grubszego silikonu, doskonale zabezpieczonego przed pęknięciem. Dzięki temu pojedyncza prezerwatywa stanowi doskonałe zabezpieczenie i zapewnia komfort psychiczny kochankom. Możliwe jest użycie Durex extra safe również do seksu analnego, gdyż prezerwatywy przeznaczone do tego rodzaju pieszczot wykonane są z nieco grubszej gumki, która pozwoli bez najmniejszego problemu wprowadzić członka w okolice odbytu, a dodatkowo ochroni przed kontaktem z ewentualnymi nieczystościami.

Dodatkowa przyjemność

Choć prezerwatywy pierwotnie służyły jedynie zapobieganiu ciąży i ochronie przed chorobami wenerycznymi, coraz więcej z nich pełni także dodatkową funkcję, która ma na celu maksymalizować podniecenie partnerów. Przykładem są prezerwatywy Durex pleasuremax pokryte wypustkami i prążkami, które wzmagają doznania partnerki. Durex pleasuremax pozwala dodatkowo stymulować łechtaczkę, co wzbudza u kobiety jeszcze większe podniecenie. Niektóre prezerwatywy zostały stworzone z myślą o seksie oralnym, ale oczywiście nadal pełnią one swoje podstawowe funkcje. Prezerwatywy do seksu oralnego charakteryzują się tym, że są one wykonane z gumki wzbogaconej o dodatek smakowego lubrykantu. Dzięki temu partner może odczuwać większą przyjemność z samego seksu oralnego, a partnerka wyzbywa się zapachu męskiego członka, którego część pań nie toleruje.

Kontakt skóra do skóry

Niektóre pary rezygnują z prezerwatyw, ponieważ nie tolerują dzielącego ich gumowego materiału. Niegdyś, kiedy były one wykonane ze stosunkowo grubych materiałów, rzeczywiście stanowiło to niemały problem. Obecnie większość prezerwatyw produkowana jest z jak najcieńszej gumki, która jednocześnie zapewnia dobrą ochronę. Pary odczuwające w tym względzie dyskomfort powinny stosować prezerwatywy Durex real feel, które zapewniają wrażenie kontaktu skóra do skóry. Durex real feel wykonane są z delikatnych, nielateksowych materiałów i to dzięki temu można osiągnąć tego typu doznania.