Dzisiejszy duży wybór produktów pozwala w każdym domu stworzyć niepowtarzalne aranżacje. Także w przypadku okien do wyboru mamy nie tylko żaluzje i różnego rodzaju rolety. Bardzo modne, mimo upływu lat, pozostają firany i zasłony. Te ostatnie cieszą się na nowo coraz większą popularnością również w sypialni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zasłon? 

Sklepy oferują szeroki wybór zasłon do sypialni, jednak coraz bardziej popularne okazuje się szycie na miarę. Obecnie mamy różne wymiary okien, do tego karnisze także montuje się na rozmaite sposoby, np. stylowo osłonięte dodatkowymi elementami tuż pod sufitem. Jeśli potrzebny jest Ci materiał na zasłony, sklep internetowy okaże się świetnym miejscem, w którym znajdziesz całe bogactwo wzorów i kolorów.

Oddychające tkaniny 

Na pewno jednym z pierwszych elementów, na które warto zwrócić uwagę, jest rodzaj i grubość tkaniny. Jako, że w sypialni odpoczywamy wiele godzin, tkanina powinna być przede wszystkim wspierać w utrzymywaniu właściwego mikroklimatu. Tym bardziej, jeśli mamy problemy z alergiami, warto zainwestować w tkaniny antyalergiczne, które zapobiegają osiadaniu kurzu i pozwalają zachować czystsze powietrze wokół. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na duży wydatek i interesują Cię tanie tkaniny zasłonowe, sklep internetowy może przyjść z pomocą. Jest duża szansa, że znajdziesz tam tkaninę antyalergiczną w rozsądnej cenie. Naturalne tkaniny zapewniają ponadto dobry przepływ powietrza, co jest również istotne, zwłaszcza w upalne noce.

Grube, długie zasłony czy zwiewne i lekkie tkaniny? 

Oprócz tego ważna jest także grubość tkaniny na zasłony. Wszystko zależy od wystroju konkretnego pomieszczenia i preferowanego stylu. Jedni wolą grube, ciężko opadające zasłony, inni natomiast delikatne, zwiewne tkaniny. Znaczenie ma też długość zasłon. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy zaopatrzyć się w stylowe zasłony opadające na ziemię. Jeśli natomiast nie dysponujemy dużym metrażem, a meble są ciasno ustawione, lepiej postawić na krótsze zasłony.

Ciemność w środku dnia 

Na pewno istotną funkcją zasłon jest ich zdolność do tłumienia hałasów, zwłaszcza jeśli okna naszej sypialni wychodzą na ruchliwą ulicę lub dom głośnych sąsiadów. Poza tym warto zwrócić uwagę, czy tkanina, którą wybieramy, jest zaciemniająca. Dzięki temu podczas popołudniowej drzemki lub latem, kiedy szybko robi się jasno, mamy szansę na niczym nie zakłócony wypoczynek. Co ciekawe, zaciemniające tkaniny wcale nie muszą być w ciemnym kolorze. Specjalna struktura materiału sprawia, że doskonały efekt zaciemnienia można osiągnąć również przy jasnych kolorach.

Wzór tkaniny ma znaczenie

Zastanawiasz się, czy lepsza będzie gładka zasłona czy nietypowy wzór? W Internecie wybór jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wziąć pod uwagę to, czy w oknie pojawią się firanki. Jeśli tak, wzór zasłony powinien elegancko dopełniać wygląd firany. Wzory nie powinny wzajemnie się wykluczać, a ogólny efekt nie może być przytłaczający. Jeśli natomiast cała sypialnia umeblowana jest w sposób minimalistyczny, można pozwolić sobie na krzykliwy wzór zasłony, który nada charakteru całemu wnętrzu.

Jeśli zatem interesują Cię tanie tkaniny zasłonowe, sklep internetowy z materiałami jest jednym z najlepszych miejsc, gdzie znajdziesz nie tylko ciekawe wzory, lecz także możesz zamówić gotowe zasłony na wymiar. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i zyskasz piękną ozdobę okna, która nada wnętrzu osobliwy styl i charakter.