Jazda na deskorolce przede wszystkim kojarzona ze sportem letnim i wiosennym. Wiele osób nie wyobraża sobie jazdy zimą i warto zwrócić uwagę, że to błędne myślenie. Każdy skater dobrze sobie zdaje sprawę, że trening to podstawa, a przestój zimowy przeszkadza w rozwoju. Jak więc przygotować się do uprawiania tego sportu zimą? Dziś sprawdzimy, jakie ubrania warto zakupić.


Buty skate na zimę 

Odpowiednie obuwie to podstawa, jeśli pragniemy jeździć na deskorolce, niezależnie od pory roku. Najważniejszym elementem dobrych butów do jazdy jest podeszwa antypoślizgowa. Jej powierzchnia musi być odporna na pośliźnięcia. Buty skate posiadają dostosowaną do tego powierzchnię z gumy antypoślizgowej. Czym jeszcze powinny cechować się buty zimowe? Przede wszystkim powinniśmy sięgać po buty za kostkę, które będą dokładnie utrzymywać naszą stopę w obuwiu i chronić od mrozów. Kolejną cechą będzie nieprzemakalny i wodoodporny materiał, z jakich wykonane będzie obuwie. Jazda w śniegu, nagłe opady deszczy z białym puchem szybko wdzierają się do wnętrza zwykłych butów sportowych, dlatego sięgając po buty skate na zimę, zwróćmy uwagę na wodoodporność. Ostatnim, istotnym elementem obuwia zimowego do jazdy na deskorolce jest wzmacniane sznurowanie na wysokości kostki.  Dobre i wytrzymałe sznurowanie zapewni nam lepsze dopasowanie obuwia i poprawę stabilności.

Kurtka skate 

Jeśli zależy nam na treningu i robieniu tricków nawet zimą, nie obejdzie się bez odpowiedniego ubrania termicznego. Dlatego zaraz po obuwiu drugim podstawowym elementem, w jaki powinniśmy się zaopatrzyć, jeżdżąc na deskorolce zimą, jest kurtka. Dobra izolacja termiczna od mrozów i wiatrów wydaje się tematem dosyć prostym i nie powinniśmy zastanawiać się nawet czemu, pojawia się tutaj nagłówek. Istotne jest, aby przy doborze kurtki do jazdy na desce kierować się wodoodpornym materiałem, grubą podszewką bądź wypełnieniem, które będzie nas chronić odwiatru i opadów. Dla skaterów dobrym wyborem powinny być kurtki zapinane na zamek z wyższym kołnierzem, dzięki któremu wyeliminujemy jedną część garderoby, jaką jest szalik. Kurtka skate powinna być elastyczna na tyle, aby nie krępować ruchów i umożliwić szybkie ruchu ramion. Wszystkim, którzy poszukują stylowych i najmodniejszych propozycji od wiodących marek takich jak Nervous, odsyłamy do profesjonalnych skateshopów.

Czapki 

Znienawidzone przez większość czapki dla skejtów są nie tylko elementem garderoby zapewniającym ciepło, lecz także jednym z głównych wyznaczników stylu! Jak dobrać czapkę do jazdy na deskorolce? Czapka skate nie ma prawa się zsuwać, zjeżdżać czy uciekać, bo może się to skończyć katastrofą. Dopasowanie czapki do naszej głowy jest podstawą, aby nie zjechała nam na oczy w trakcie jazdy. Polecanym materiałem dla skaterów w doborze czapki będzie akryl, który idealnie izoluje nas od minusowych temperatur i nie rozciąga się w trakcie użytkowania. Skejterzy szczególnie upodobali sobie proste modele z wywijanym brzegiem lub też rzucającą się w oczy grafiką.