Poszukiwanie pracy może być trudne i stresujące. Jeśli dodamy do tego fakt, że pracy poszukujemy za granicą i najczęściej nie znamy też języka rodzimego kraju, do którego się wybieramy, to okazuje się to być nie lada wyzwaniem. Jak to się więc dzieje, że każdego roku tak wielu naszych rodaków wyjeżdża do pracy między innymi do Holandii, a co się z tym wiąże, ich poszukiwania pracy zakończyły się sukcesem? To, jak zdobyć dobrą pracę w Holandii, nie jest wiedzą tajemną, dostępną dla nielicznych. Podpowiemy, jak szybko i skutecznie znaleźć pracę marzeń w Holandii.

Poszukiwanie pracy w Holandii na własną rękę

Istnieją trzy metody poszukiwania pracy na własną rękę. Możemy zdecydować się na wyjazd „w ciemno” i poszukiwać pracy bezpośrednio na miejscu. Drugą opcją jest przeszukiwanie ofert dostępnych przez internet. Trzecia możliwość to kierowanie aplikacji bezpośrednio do pracodawcy. Która metoda jest najlepsza i czy w ogóle którykolwiek z nich jest warta zachodu? Jeśli chodzi o poszukiwanie na miejscu, to jest to wyjście bardzo ryzykowne. Na takie poszukiwanie pracy mogą sobie pozwolić osoby, które mają w Holandii rodzinę lub znajomych, a tym samym mają się u kogo zatrzymać, lub takie, które mają na tyle oszczędności, aby móc przez pewien czas utrzymać się na miejscu bez pracy. Wybierając ten wariant, trzeba liczyć się z tym, że możemy nie znaleźć pracy nawet przez miesiąc. Dlatego też nie jest to rozwiązanie dla każdego. Ogólnie ta metoda poszukiwania pracy nie jest polecana. Druga opcja, o której wspomnieliśmy, to samodzielne poszukiwanie pracy przez internet. To rozwiązanie również ma swoje wady. Jeśli decydujemy się poszukiwać ofert pracy na stronach polskojęzycznych, to najczęściej będą to propozycje zatrudnienia zamieszczane przez biura pośrednictwa pracy. Jeśli będziemy chcieli szukać ofert na stronach holenderskich, to pojawi się przed nami bariera językowa. Ponadto takie poszukiwania wiążą się z tym, że pracodawca być może będzie chciał nas poznać na rozmowie kwalifikacyjnej, a to z kolei prowadzi do konieczności wyprawy do Holandii – wciąż bez gwarancji zatrudnienia. Ostatnia ze wspomnianych już opcji to poszukiwanie bezpośrednio u pracodawcy poprzez przesyłanie do niego swojego CV, ewentualnie wraz z listem motywacyjnym. Taka metoda poszukiwań bezwzględnie wymaga znajomości języka. Gdy zwracamy się bezpośrednio do pracodawcy, sam angielski może nie wystarczyć. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że pracodawcy najczęściej zatrudniają wyspecjalizowane firmy zajmujące się poszukiwaniem i rekrutowaniem pracowników, takie wysiłki mogą się okazać daremne. Ponadto zaznaczmy, że na formę poszukiwania pracy, którą jest zwrócenie się bezpośrednio do pracodawcy, aby była ona skuteczna, mogą sobie pozwolić nie tylko osoby znające język holenderski, ale także specjaliści – wysoko wykwalifikowani i doświadczeni w swoim zawodzie. Skoro więc żadna z tych metod nie jest pozbawiona ryzyka i nie daje gwarancji znalezienia pracy, to co zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do biura pośrednictwa pracy.

Poszukiwanie zatrudnienia przez biuro pośrednictwa pracy

Skorzystanie z pomocy biura pośrednictwa pracy jest najlepszą i najbezpieczniejszą metodą poszukiwania pracy w Holandii. Rozwiązanie to daje pewność, że wyjazd za granicę nie zakończy się porażką. Wyjeżdżając do Holandii za pośrednictwem biura, już przed wyjazdem znamy dokładny cel podróży, pracodawcę oraz miejsce i rodzaj wykonywanej pracy. Biur pośrednictwa pracy jest w Polsce bardzo wiele, ale najlepsze z nich prowadzą profesjonalne strony internetowe, a w sieci można znaleźć liczne opinie na ich temat. Minimalizuje to ryzyko bycia oszukanym. Skorzystanie z biura pośrednictwa pracy jako pomocy przy poszukiwaniu pracy niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Przede wszystkim taka współpraca oszczędza nam wiele czasu, który stracilibyśmy na poszukiwanie zatrudnienia na własną rękę. Ponadto biuro pośrednictwa pracy może nam zaoferować zatrudnienie z zakwaterowaniem, co jest niebywałym ułatwieniem startu w Holandii. I co równie ważne, będąc już na miejscu, zawsze możemy liczyć na pomoc krajowego konsultanta, dlatego nawet zupełna nieznajomość języka nie będzie stanowiła problemu. Zatem jeśli szukać zatrudnienia w Holandii, to najlepiej przez biuro pośrednictwa pracy.

Źródło: https://www.faspacking.pl/pl/