Medycyna estetyczna to stale rozwijająca się dziedzina, dopasowująca się do oczekiwań klienta. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, specjaliści mają obecnie możliwość korzystania z zaawansowanych środków podczas czynności zabiegowych. Absolutnym fenomenem na rynku są obecnie wypełniacze z kwasem hialuronowym. Na czym opiera się działanie tego typu preparatów? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w treści niniejszego wpisu.

Czym są wypełniacze HA?

Wypełniacze to wyroby przeznaczone do użytku profesjonalnego, mające na celu modelowanie określonej partii ciała lub zniwelowanie zmarszczek. Preparaty tego typu zawierają odpowiednie stężenie kwasu hialuronowego, a także dodatkowych substancji pomocniczych, mających na celu zapewnienie jeszcze lepszych efektów zabiegowych. Wypełniacze HA ze sklepu dla profesjonalistów wyróżniają się nie tylko doskonałą jakością. Gwarantują również łatwość iniekcji, co ma znaczenie dla wyższej skuteczności przeprowadzanego zabiegu.

W jaki sposób działają wypełniacze?

Głównym przeznaczeniem wypełniacza z kwasem hialuronowym jest korekcja drobnych zmarszczek, a także modelowanie twarzy. Preparaty tego typu doskonale sprawdzają się również w kontekście nawilżania i odżywiania skóry w różnych okolicach, również tych wymagających pod względem zabiegowym. Dzięki temu, że kwas hialuronowy stanowi substancje pochodzenia naturalnego, produkty z jego zawartością są dość uniwersalne i bezpieczne dla większości pacjentów. Prawidłowo podany koncentrat HA może więc przyczynić się m.in. do następujących efektów:

  • efekt gładkiej, odżywionej skóry,
  • spłycenie drobnych zmarszczek,
  • redukcja blizn i zaczerwienień,
  • modelowanie twarzy,
  • powiększenie ust.

Jaki powinien być idealny wypełniacz?

Preparat na bazie kwasu hialuronowego powinien wykazywać zdolność do odkształcenia. Dzięki temu środek będzie zdecydowanie prostszy w iniekcji. Warto mieć świadomość, że wypełniacz HA ze sklepu profesjonalnego powinien gwarantować odkształcenie odwracalne, to znaczy wykazywać możliwość powrotu do stanu bazowego. Taka substancja zagwarantuje bowiem naturalny efekt końcowy. Dobrej jakości preparat będzie również posiadał określoną lepkość. Ta cecha zapewnia odpowiednią przyczepność w miejscu iniekcji.

Kto może skorzystać z tego typu preparatów?

Zabiegi z zastosowaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego poleca się osobom chcącym zadbać o zdrowy wygląd skóry twarzy czy szyi. Z preparatu tego typu korzysta się w przypadku pacjentów w różnym wieku, z uwagi na wysoki stopień bezpieczeństwa bazowego składnika. Wypełniacze HA wykorzystywane są coraz częściej zarówno do zabiegów odmładzających, jak również modelujących określone partie ciała. Kwas hialuronowy jako substancja uniwersalna doskonale sprawdza się również w kontekście wspierania produkcji elastyny i kolagenu w głębszych partiach skóry.

Chcąc korzystać z preparatów na bazie kwasu hialuronowego konieczny jest dobór dobrych jakościowo produktów. Dzięki optymalnemu odkształceniu oraz lepkości, koncentrat zagwarantuje pacjentowi doskonałej jakości efekty zabiegowe. Korzystając z dobrych produktów specjalista również może liczyć na wygodę oraz na pewność podczas wykonywania zabiegu.