Jako rodzice chcemy co roku organizować naszym pociechom najlepsze urodziny, które będą dla nich prawdziwą niespodzianką. Staramy się, aby przyjęcie miało oryginalny motyw i nie kojarzyło się z nudnym spotkaniem przy torcie. Podpowiadamy, jak zorganizować niezapomniane urodziny.

Motyw safari

Niemalże wszystkie dzieci uwielbiają zwierzęta, zwłaszcza takie, których nie mogą spotkać na co dzień, ponieważ są dzikie. Zwierzęta, które dziecko poznało podczas wizyty w zoo, powinny zająć szczególne miejsce na torcie solenizanta. Torty dla dzieci mogą być zarówno minimalistyczne, jak i niezwykle wystrzałowe. Przykładowo tort w stylu safari może po prostu być złożony z kilku warstw i na każdej z nich powinny znajdować się charakterystyczne umaszczenia zwierząt. Możemy również postawić na lukrowe figurki na torcie, które będą w kształcie ulubionych zwierząt dziecka. Stół urodzinowy możemy udekorować balonami, na których pojawią się zwierzęta. Serwetki oraz talerzyki powinny być oczywiście zielone lub żółte, aby nawiązywały do naturalnego środowiska zwierząt. Dla każdego uczestnika przyjęcia warto przygotować zwierzęce maski.

Policjant, strażak, a może kierowca wyścigówki?

Mali chłopcy uwielbiają już w pierwszych latach swojego życia wybierać zawód, który z pewnością będą wykonywać w przyszłości. Jeśli twój syn stale zachwyca się pracą w Policji, wówczas czemu nie zorganizować mu przyjęcia nawiązującego do tego motywu. Niebieskie, żółte i czarne dekoracje na stole idealnie odwzorują kolory widniejące na mundurze policyjnym. Na samym szczycie tortu warto umieścić odznakę z imieniem i nazwiskiem dziecka wykonaną z masy cukrowej. Czapki policyjne również będą stanowić ciekawy element przyjęcia. Zabawa w policjantów i złodziei z pewnością przypadnie do gustu młodym gościom. Podobnie postępujemy w przypadku innych zawodów, wystarczy tylko odrobina kreatywności.

Motyw z ulubionego filmu lub bajki

Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego nawiązującego do filmu lub bajki, wówczas możemy dziecku zrobić naprawdę sporą niespodziankę. Doskonale wiemy, jaki rodzaj produkcji w szczególności przypadł do gustu naszemu dziecku, więc zadanie mamy ułatwione, a syn z pewnością nie domyśli się niczego. Możemy posłużyć się przykładem filmu Harry Potter – upiorne przekąski, tort w odcieniach strojów z Hogwartu, a także różdżki, które mają służyć nadziewaniu owoców i maczaniu ich w fontannie czekolady.

Jak zorganizować tematyczne urodziny?

Wielu rodziców nie ma czasu, aby samodzielnie przygotowywać tematyczne dekoracje, jednak jest na to dobre rozwiązanie. Dodatki w postaci balonów, czapek urodzinowych czy też świeczek znajdziemy w specjalnych sklepach imprezowych, a torty oczywiście zamówić można w cukierni. Wystarczy tylko powiedzieć, jaki motyw nas interesuje i dobry cukiernik zajmie się resztą. Obecnie wybrać można również wiele ciekawych smaków tortów dla dzieci. Tort o smaku gumy balonowej, Kinder Bueno, a może ciasteczek korzennych?

Podsumowując, tematyczne urodziny to prawdziwa zabawa nie tylko dla solenizanta, ale również dla rodziców, którzy wkładają całe serce w perfekcyjne dopracowanie przyjęcia.