Wycinarka do rur i profili to profesjonalne urządzenie, służące do obróbki materiału. Ze względu na swoje zastosowanie, podczas wyboru tego rodzaju sprzętu powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością, sprawnością oraz dokładnością pracy. Przedstawiamy innowacyjną wycinarkę laserową do rur i profili Baykal z serii BLT-3D, która spełni wymagania każdego klienta.

Parametry techniczne

Wycinarka laserowa Baykal posiada źródło typu Fiber nLight, gwarantujące dużą wydajność nawet przy obróbce bardzo cienkich metali, oczywiście z zachowaniem najwyższej precyzji cięcia. Wyposażona jest również w sterowanie CNC Beckhoff oraz serwonapędy Beckhoff, a także głowicę LightCutter 2.0 3D. Dostępna moc źródła waha się w granicach od 1000 W do 4000 W. Jeśli chodzi o wymiary, to maksymalna długość elementu wynosi 6100 mm, minimalna długość podawania w trybie automatycznym – 2000 mm, natomiast minimalna średnica rury to Ø16, a maksymalna wynosi Ø214 mm. Z kolei, biorąc pod uwagę średnicę kwadratu, wynosi ona maksymalnie 214×214 mm, a minimalnie 16×16 mm. Maksymalna waga rury to 40 kg/mg, a minimalna grubość ścianki materiału wynosi 0,8 mm. Prędkość osi X urządzenia wynosi 90 m/min, natomiast prędkość osi Z jest o 40 m/min mniejsza, a przyspieszenie przyjmuje wartość 1,0 G.

Charakterystyka technologii

Po omówieniu istotnych parametrów wycinarki Baykal BLT-3D pora przejść do charakterystyki zastosowanej technologii oraz przedstawienia możliwości urządzenia. Jedną z najbardziej cenionych i pożądanych przez klientów cech, które powinna spełniać wycinarka laserowa,jest przede wszystkim jej dokładność oraz wszechstronność. Wycinarka z serii BKT-3D pozwala na obrabianie rur i profili we wszystkich podstawowych kształtach – okrągłym, owalnym, kwadratowym, a także prostokątnym. Sprzęt posiada również opcję automatycznego załadunku i rozładunku elementów, co pozwala zaoszczędzić nam niezbędny czas. Dodatkowymi atutem jest również wykonywanie cięcia 2D lub 3D oraz znakowanie, a także niskie koszty eksploatacyjne.

Marka Baykal zadbała również o to, aby wycinarka była prosta w obsłudze, intuicyjna i zapewniała maksymalny komfort pracy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii praca ze sprzętem jest łatwiejsza, szybsza oraz wygodniejsza, ale co najważniejsze – o wiele bezpieczniejsza. Wycinarka do rur i profili Baykal BLT-3D wyposażona jest w technologię multitouch, która pozwala na profesjonalne sterowanie urządzeniem, za pomocą ekranu dotykowego. Wyposażona jest ona również w najbardziej zaawansowane oprogramowanie wewnętrzne Lantek Flex 3D.

Podsumowanie

Jeśli już wiesz, czym powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniej wycinarki do rur i profili oraz co wyróżnia sprzęt do obróbki od firmy Baykal, możemy przejść do podsumowania. Wycinarka BLT-3D łączy w sobie wszystkie cechy dobrego urządzenia – jest wytrzymała, dokładną, wydajna, prosta w obsłudze oraz pozwala na profesjonalną pracę z materiałem.