Podczas poszukiwania produktów zaliczanych do chemii profesjonalnej, nie sposób pominąć marki Swish. Ta doświadczona firma posiada w swoim asortymencie szeroką ofertę środków czystości przeznaczonych do wielu różnorodnych powierzchni i zastosowań. Jaka jest historia tej marki? I czym jeszcze się ona charakteryzuje?

Trochę danych historycznych

Krajem z którego pochodzi firma Swish Maintenance Ltd jest Kanada. Założono ją w 1956 roku jako małą, bo tylko dwuosobową spółkę w mieście Peterborough, znajdującym się w stanie Ontario. Tymczasem, wraz z rozwojem i upływem czasu, Swish stał się wiodącą marką wśród producentów i dystrybutorów profesjonalnych środków czystości na terenie całej Kanady oraz północno-wschodniego rejonu Stanów Zjednoczonych.

Współczesna sytuacja marki Swish

Obecnie firma posiada na tym terenie 15 placówek i zatrudnia ponad 300 pracowników. W dalszym ciągu istotną role odgrywają w niej przedstawiciele już trzeciego pokolenia rodziny założyciela całej marki – Waltera I. Amblera. W Polsce Swish prowadzi działalność od 2001 roku. Produkty oferowane przez firmę spotkały się ze sporą popularnością. Przyczyniło się to do przyspieszenia rozwoju marki w naszym kraju. W efekcie, w roku 2010 marka Swish otworzyła tu swój zakład produkcyjny.

Technologie i ekologia

Firma cały czas rozwija się, pracując nad kolejnymi rodzajami produktów. W ten sposób pragnie wyjść na przeciw zróżnicowanym potrzebom swoich odbiorców. W takim samym stopniu, jak na skuteczność swoich preparatów, Swish zwraca również uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem ich stosowania. Firma w swojej działalności kieruje się także troską o środowisko naturalne. Stosowane w procesie produkcji środków czystości surowce są biodegradowalne. Muszą one też spełniać wszystkie normy wymagane zarówno na rynku europejskim, jak i tym północno amerykańskim. Wszystkie produkty posiadają także odpowiednie świadectwo dopuszczenia do obrotu od Państwowego Zakładu Higieny. Te, które posiadają właściwości biobójcze, mają wydany odpowiedni certyfikat Ministra Zdrowia. Dopuszcza on je do używania w placówkach służby zdrowia i innych, takich jak chociażby zakłady spożywcze.

Więcej niż środki czystości

Swish nie zajmuje się jednak tylko i wyłącznie produkcją oraz dystrybucją profesjonalnych środków czystości. W swojej ofercie firma posiada także przygotowywanie planów higieny czy też prawidłowe dobieranie produktów, zgodnie z indywidualną potrzebą klienta. Poza tym, Swish proponuje również szkolenia teoretyczne i praktyczne. Oferuje także pomoc w przeprowadzaniu audytów oraz kontroli jakości.

Przykład firmy Swish pokazuje, że zaczynając od prostej, drobnej działalności, można osiągnąć naprawdę spektakularne wyniki. Poprzez konsekwentne działania marka ta stała się uznanym producentem profesjonalnych środków czystości, znanym ze swojej wysokiej jakości oraz konkurencyjnej ceny.