Prowadzisz firmę wytwarzającą duże ilości dokumentacji i nie radzisz sobie z procesem jej prawidłowego niszczenia? Zastanawiasz się, czy skorzystanie z usług firmy outsourcingowej niszczącej dokumentację jest dobrym pomysłem? Sprawdź, co zyskujesz zamawiając profesjonalistę! 

Oszczędność czasu 

Możesz oszczędzić nie tylko swój czas, ale także czas swoich pracowników. Nie wychodząc z biura, za pomocą telefonu lub maila możesz zarezerwować usługę profesjonalnego niszczenia dokumentów. Z Twojej strony wystarczą tylko stosowne podpisy na umowie zlecenia i powierzenia, a pracownicy firmy outsourcingowej zrobią resztę: spakują, wywiozą i zniszczą niepotrzebną dokumentację. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoi pracownicy także zyskają nieco czasu, który dotychczas tracili, stojąc przy niszczarce. W praktyce będą mogli wykorzystać go na to, czym faktycznie powinni zajmować się w swojej pracy. 

Oszczędność pieniędzy 

Dobre niszczarki biurowe to sprzęt nienależący do najtańszych rzeczy, zwłaszcza jeśli mają być wydaje i wytrzymałe. Dorzuć do tego koszty serwisowania, napraw, energii, jaką zużywają oraz czas, jaki w miesiącu na niszczeniu dokumentów spędza przeciętny pracownik Twojej firmy. Wynik może nie być zadowalający, szczególnie jeśli w Twoim przedsiębiorstwie wytwarza się spore ilości dokumentacji bieżącej, która po załatwieniu danej sprawy powinna zostać zniszczona. W takiej sytuacji o wiele tańszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie firmy profesjonalnie niszczącej dokumentację, która podczas cyklicznych wizyt w siedzibie Twojego przedsiębiorstwa, będzie dokonywać niszczenia nośników informacji. 

Kompleksowość 

Co w sytuacji, gdy będziesz musiał zniszczyć przestarzałe dyski twarde bądź inne elektroniczne nośniki informacji, na których znajdują się dokumenty firmowe? Albo jak poradzisz sobie z utylizacją bardzo dużych ilości dokumentacji, np. podczas oczyszczania dawno nieczyszczonego archiwum? Posiadając nawet najlepsze niszczarki biurowe, nie dasz rady tego zrobić tylko i wyłącznie za ich pomocą. W takiej sytuacji nieoceniona będzie pomoc firmy profesjonalnie niszczącej dokumentację, która świadczy usługi kompleksowo – niszczy i utylizuje nie tylko papierowe nośniki informacji, ale również płyty CD/DVD, dyski HDD, SDD, pamięci przenośne USB itp. 

Możliwość dostosowania do swoich potrzeb 

Większość firm profesjonalnie niszczących dokumentację idzie z duchem czasu i dostosowuje swoje usługi do potrzeb swoich klientów. Najlepsze firmy z tej branży proponują kompleksowe usługi opierające się o niszczenie i utylizację nie tylko dokumentów papierowych, ale także wszelkich innych nośników informacji. Do tego w wielu przypadkach niszczenie dokumentacji może odbywać się poprzez usługę mobilnego niszczenia dokumentacji lub poprzez system bezpiecznych pojemników na dokumenty, rozlokowanych w strategicznych miejscach Twojej firmy i pełniących rolę koszy na dokumentację. Takie pojemniki będą opróżniane według ustalonego grafiku, a dokumentacja znajdująca się w ich wnętrzu zostanie zniszczona w profesjonalny i bezpieczny sposób. 

Terminowość 

Obowiązujące przepisy prawa wymagają na Tobie niezwłoczne niszczenie dokumentacji po upływie okresu jej przechowywania, zwłaszcza w przypadku danych osobowych. Wybierając firmę profesjonalnie niszczącą dokumenty zyskujesz pewność, że dokumentacja zostanie zniszczona niezwłocznie po jej odbiorze i przewiezieniu do niszczarni. Nie ma znaczenia, czy to usługa jednorazowa, czy cyklicznie się powtarzająca. Dla swojej wygody możesz zaplanować harmonogram odbiorów odpowiadający Twoim potrzebom. 

Bezpieczeństwo 

Wybierając renomowane firmy masz pewność, że Twoje dokumenty nie wpadną w niepowołane ręce, a proces ich utylizacji zostanie przeprowadzony zgodnie z prawem i obowiązującymi normami. W branży profesjonalnego niszczenia dokumentacji ogromne znaczenie przykłada się do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Pojemniki, do których załadowywane są dokumenty są plombowane, samochody, w których są przewożone posiadają system satelitarnego nadzoru, a niszczarnie są strzeżone. Większość firm zatrudnia wyłącznie osoby niekaralne oraz oferuje wgląd w całość procesu na dowolnym etapie usługi. Z całości przeprowadzonych działań otrzymuje się certyfikat zniszczenia oraz nagranie samego procesu.

źródło: Essi – niszczenie i utylizacja dokumentów