Każda działalność gospodarcza prowadzona na terenie czy to Polski musi rozliczać się zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli czujemy się na siłach w prowadzeniu księgowości, możemy ją zlecić zewnętrznej firmie księgowej bądź też zatrudnić księgowego na etacie. Coraz większym uznaniem cieszy się outsourcing księgowy. W niskiej stałej miesięcznej cenie zlecamy kompleksowe prowadzenie rachunkowości firmy. To rozwiązanie pozwoli nam oszczędzić sporo czasu – będziemy mogli spożytkować go na rozwijanie swojej działalności.

Jak wybrać dobre biuro księgowe?

Przy wyborze biura księgowego powinniśmy kierować się tym, jakie usługi dostaniemy w cenie. Nowoczesne biura księgowe zaczynają oferować obsługę w formie elektronicznej, co jest niezwykle przydatną opcją, gdy profil naszej działalności nie zawsze pozwala nam na bieżące kontakty z biurem rachunkowym bezpośrednio w jego siedzibie. Coraz częściej wszelkie dokumenty wymagające zaksięgowania przesyła się w formie elektronicznej. W takiej sytuacji współpraca z biurem rachunkowym jest jeszcze łatwiejsza – wystarczy przesłać odpowiednie pliki pocztą elektroniczną, a księgowi zajmą się ich poprawnym zaksięgowaniem.

Atutami biur księgowych obsługujących swoich Klientów online są wszystkie dodatkowe narzędzia ułatwiające przedsiębiorcy wgląd w dokumentację. Klient takiego e-biura księgowego często posiada dostęp do aplikacji przeglądarkowej, a nawet mobilnej gdzie w prosty sposób jest w stanie sprawdzić stan rozliczenia z wyszczególnieniem przychodów, rozchodów i całego bilansu. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi mamy stały dostęp do danych i wiemy, jak postępują poszczególne procesy.

Zalety rozwiązań elektronicznych

Ułatwienia jakie dają nam nowoczesne systemy informatyczne oraz ich wykorzystanie w kolejnych branżach sprawiają, że wiele czynności zabierających do tej pory sporo czasu i nierzadko powodujących różnego rodzaju problemy, można zautomatyzować i znacznie uprościć. Biura księgowe z obsługą elektroniczną są tego najlepszym przykładem. Oprócz łatwej wymiany dokumentów i dostępowi on-line 24/7 do rozliczeń swojej firmy, powstaje swoiste archiwum naszej księgowości. Ponadto wszystkie dokumenty są archiwizowane w bezpiecznej bazie online. Cyfrowa kopia naszych dokumentów jest bardzo istotna, gdyż łatwiej jest nią zarządzać, aniżeli wieloma segregatorami dokumentów zajmujących sporo miejsca.

Elektroniczna obsługa biur księgowych otwiera dodatkowe możliwości dotarcia do Klientów z różnych miast i regionów Polski. Do tej pory przedsiębiorca z mniejszej miejscowości był zmuszony korzystać z lokalnych biur, które często posiadały pracowników bez najnowszych szkoleń, co później powodowało problemy z fiskusem. W takich wypadkach przedsiębiorca z małej miejscowości może skorzystać z usług biura internetowego mającego doświadczenie w danej dziedzinie. Obsługa online skutecznie to umożliwia.

Przy wyborze nowoczesnego biura księgowego powinniśmy prześledzić pakiety i usługi jakie posiadają w swojej ofercie interesujące nas firmy i wybrać najlepszą do profilu naszej działalność. Dzisiaj biuro księgowe to nie tylko szkolona na bieżąco kadra, ale przede wszystkim obsługa na najwyższym poziomie.