Hostele to popularny sposób na nocleg podczas podróży. Jest sporo tańsze niż nawet w małych hotelach, a często nie odbiega od nich standardem. Wewnętrzna organizacja hosteli jest różna, ale zwykle są w nich pokoje dla co najmniej kilku osób, gdzie zakwaterowani mogą być ludzie sobie obcy, a ponadto występują części wspólne, niekiedy są to łazienki, aneksy kuchenne, a czasem tylko rodzaj „świetlicy”, które stają się miejscem gier, zabaw, oglądania TV i poznawania nowych ludzi.

Warszawa to największe i najdroższe miasto w Polsce, dlatego wybór noclegu w hostelu dla wielu osób jest najlepszym rozwiązaniem – pozwala oszczędzić sporo pieniędzy w czasie wyjazdu. Na całe szczęście w Warszawie znajduje się duża baza tanich hosteli, które konkurują ze sobą na przeróżne sposoby, starając się pozyskać nowych gości.

Zróżnicowany standard, ciekawa lokalizacja

Hostele warszawskie w większości walczą o jak najszerszą klientelę, oferując pokoje w zróżnicowanym standardzie. W większości z nich, poza typowymi dla hosteli pokojami wieloosobowymi, możemy wynająć także pokoje prywatne, dla jednej lub dwóch osób. Powoduje to, że w takim hostelu może zatrzymać się nie tylko młody turysta, ale także biznesmen podczas podróży służbowej czy młode małżeństwo, chcące mieć odrobinę prywatności. Różnią się także na przykład umiejscowieniem łazienki, która może być nawet przydzielona do pojedynczego pokoju.

Hostele warszawskie często kuszą też swoją atrakcyjną lokalizacją, wiele z nich znajduje się w zabytkowych budynkach, kamienicach czy w historycznych dzielnicach. Wszystkie hostele ze względu na dużą konkurencję troszczą się, by zapewnić wysoki komfort swoim gościom: pokoje są czyste, coraz częściej wyposażone w klimatyzację, zamykane szafki na rzeczy osobiste w pokojach wspólnych i profesjonalna obsługę.

Atrakcje, udogodnienia, ceny

Hostele, walcząc o klienta, oferują mu wiele udogodnień i rozrywek w samym hostelu. Poza dziś niezbędnym Wi-Fi, dostępnym w całym obiekcie niemal zawsze za darmo, oferują też możliwość bezpłatnego korzystania z komputerów, przechowania swoich rzeczy w bezpłatnej bagażowni przez cały okres pobytu. Niektóre z hosteli zapewniają też bezpłatny parking dla swoich gości, posiadają pralki, suszarki do ubrań czy do włosów, żelazka i inne sprzęty AGD, z których często można bezpłatnie korzystać w trakcie pobytu.

Hostele zapewniają też wiele rozrywek, można w nich wypożyczać gry planszowe i różnego rodzaju akcesoria, w części wspólnej oferują na przykład dostęp do konsoli Xbox lub PlayStation, a także telewizji kablowej lub satelitarnej.

Ważnym czynnikiem jest także konkurencja w dziedzinie gastronomii. Hostele zwykle oferują dostęp do aneksu kuchennego, gdzie znajduje się kawa i herbata. Czasem natomiast zapewniają śniadanie w formie bufetu lub możliwość zakupu jedzenia na miejscu. W niektórych z warszawskich hosteli na miejscu znajduje się także bar, można w nim napić się piwa, pośpiewać podczas imprezy karaoke, obejrzeć mecz w telewizji czy po prostu posiedzieć ze znajomymi po całym dniu zwiedzania miasta. To również pole do popisu dla właścicieli. Ułatwiają oni kontakt z przewodnikami, a pracownicy z chęcią udzielą informacji o atrakcjach turystycznych.

Najważniejszym aspektem walki o uwagę klienta jest oczywiście cena za nocleg. Z powodu dużej konkurencji hostele prześcigają się w coraz lepszych ofertach, co dla nas, turystów, jest niezwykle pozytywnym zjawiskiem. Oferują nie tylko niskie ceny za sam nocleg, ale także liczne rabaty, na przykład za rezerwację on-line.

Jak widać nocleg w hostelu może być niezwykle przyjemny i komfortowy, a zaoszczędzone na nim pieniądze możemy przeznaczyć na lepsze poznanie stolicy Polski, dlatego wybór takiej formy zakwaterowania wydaje się być świetnym pomysłem podczas podróży.

Inspirowane: patchworkhostel.pl – hostel w Warszawie