Zajmujesz się drukiem offsetowym lub jesteś specjalistą z branży offsetowych maszyn drukarskich i ich obsługi? Chcesz zmniejszyć koszty drukowania i skrócić czas potrzebny do realizacji zleceń. Sprawdź system automatycznego sterowania offsetową maszyną drukarską. Dowiedz się, jak zwiększyć efektywność pracy drukarni i zarazem poprawić jakość świadczonych usług.

System automatycznego sterowania offsetową maszyną drukarską PrintFlow Closed-Loop

Proponowany system umożliwia automatyczne sterowanie drukarką offsetową, a także regulację podawania farby w ciągu zaledwie kilkunastu sekund. Wszystko dobywa się z poziomu konsoli z pominięciem nastaw ręcznych. System dokonuje analizy paska kalibracyjnego z arkusza, za pomocą skanującego urządzenia pomiarowego. Na podstawie odczytu, dokonuje automatycznej regulacji maszyny w trakcie drukowania. Parametrami analizowanymi przez system są między innymi gęstości optyczne, balans szarości, barwa oraz przyrosty w druku rastrowym.

System PrintFlow Closed-Loop opiera się na najnowszych normach drukarskich ISO. Wykorzystuje także bibliotekę barw Pantone oraz rozbudowaną bazę podłoży drukarskich. Oferuje definiowanie spersonalizowanych standardów i podłoży. System współpracuje z systemem PrintFlow DIPS CIP3. Jego integracja z PrintFlow Closed-Loop zwiększa znacząco efektywność pracy maszyny drukującej.

Jakie są zalety i wymierne korzyści systemu PrintFlow Closed-Loop?

Inwestując w system Closed-Loop, można znacznie szybciej ustawić maszynę drukującą do konkretnego zlecenia. Kontrola jakości wydruku w czasie rzeczywistym jeszcze nigdy nie była tak łatwa. System w ciągu kilkunastu sekund sam ustawi wszystkie strefy z farbami maszyny. Jest to bardzo wygodne, ponieważ eliminuje niepotrzebne przerwy w druku dla sprawdzenia i korygowania nastaw.

Dzięki temu wymiernie wzrasta efektywność pracy. Maszyna po prostu zadrukowuje w tym samym czasie więcej arkuszy, a dodatkowo robi to z jeszcze większą jakością i dokładnością. Zlecenia są zapisywanie w bazie danych systemu, a dzięki temu można je łatwo wznowić z wcześniejszymi nastawami, w razie kolejnego zamówienia. Nie tracimy czasu na ponowne ustawianie maszyny. Głównymi elementami systemu są:

  • program sterujący PrintFlow Spectral w języku polskim
  • pomiarowe urządzenie skanujące X-Rite Intellitrax lub X-Rite eXact Auto-Scan
  • interfejsy do maszyny sterującej
  • komputer pracujący na systemie Windows 10 Pro
  • konfiguracja i instalacja systemu PrintFlow Closed-Loop oraz szkolenie pracowników trwa zwykle od 1 do 2 dni.

Podsumowanie

System może obsłużyć praktycznie każdą offsetową maszynę drukarską. Dotyczy to maszyn zarówno nowszych, jak i starszych. Interfejsy są kompatybilne z maszynami takich producentów jak: Heidelberg, KBA, MAN Roland, Ryobi, Adast, Komori, Poly, Sakurai, Akiyama, Mitsubishi oraz Shinohara. Każda offsetowa maszyna drukarska obsługiwana przez system Closed-Loop, osiąga gotowość do druku w dużo krótszym czasie, w porównaniu do nastaw ręcznych. Jest to konkretna oszczędność pieniędzy. Inwestycja w system zwraca się w przeciągu pół roku.