Energetyka odnawialna to branża, która rozwija się intensywnie z roku na rok. Powstają coraz to nowe inwestycje, rynek energii umacnia się przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej nie pozostaje obojętna na tę dziedzinę, dlatego uruchomiła studia – Energia Odnawialna dla Biznesu.

Dla kogo studia – Energetyka Odnawialna dla Biznesu?

Studia na kierunku Energetyka Odnawialna dla Biznesu skierowane są do inwestorów i deweloperów działających w obszarze energetyki rozproszonej. Uczestnictwo w weekendowych zajęciach będzie pomocne także dla dostawców technologii i usług chcących lepiej poznać potrzeby inwestorów i ich uwarunkowania ekonomiczne. Skorzystają na nich także menedżerowie, którzy chcą zredukować koszty energii w prowadzonej formie. Na pewno na takie studia powinni zapisać się przedstawiciele banków finansujących projekty energetyczne.

Energetyka odnawialna to przyszłość, w której warto szkolić się już dziś

Energetyka odnawialna to przyszłość. Co do tego nikt już obecnie nie ma żadnych wątpliwości. Farmy wiatrowe, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, a także inne systemy zasilane energią słoneczną i pozostałymi zasobami naturalnymi już stanowią podstawę w wielu gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach. A to dopiero początek.

Unia Europejska bardzo mocno wspiera wszystkie proekologiczne działania mające na celu wycofanie z obrotu węgla oraz innych szkodliwych dla środowiska substancji. Zasilanie energią odnawialną jest najlepszym sposobem na ograniczenie wpływu gazów kopalnianych oraz spalin na postęp globalnego ocieplenia. Bez podjęcia radykalnych kroków nie uda się uratować planety przed katastrofą ekologiczną. Niektórzy twierdzą, że już mamy z nią do czynienia, czego dowodem mogą być gwałtowne zmiany klimatyczne, powodzie, brak zim, coraz gorętsze lata. Stosując nowoczesne technologie i wykorzystując energię odnawialną zamiast klasycznej można wiele dobrego zrobić dla środowiska, w którym na co dzień żyjemy.

Rozwiązania w ramach energetyki odnawialnej, jakie są dostarczane do klientów pozwalają na korzystanie z zeroemisyjnej energii, bezpiecznej dla ludzi, jak i środowiska naturalnego. Ważne jest, aby pozyskiwać ją od podmiotów w tym wyszkolonych, a wiedzę na temat wpływu energetyki odnawialnej na wiele aspektów naszego życia dostarczają studia. Energetyka omawiana przez specjalistów gwarantuje zdobycie fachowej wiedzy i przekazywanie jej potencjalnym klientom. Dzięki posiadanym informacjom można wybierać technologie najbardziej optymalne, działające z korzyścią na klientów, jak i środowisko naturalne.

Szkoła Biznesu Polityki Warszawskiej gwarantuje dostęp do wiedzy na temat energetyki odnawialnej na poziomie rynkowym, technologicznym, projektowym i inwestycyjnym

Dlaczego warto zapisać się na specjalistyczne studia? Energetyka jest na nich omawiana na kilku płaszczyznach:

  • rynkowej – konkurencyjność technologii energetyki odnawialnej, prognozowane zmiany w cenach energii elektrycznej, unijne regulacje klimatyczne,
  • technologicznych – megatrendy i technologie przyszłości, markets coupling,
  • projektowych – ocena zasobów odnawialnych źródeł energii, finansowanie projektów, sprzedaż produktów,
  • inwestycyjnych – analizy finansowe, tworzenie biznesplanów.