Jeśli masz już za sobą remont mieszkania, dobrze wiesz, że pochłania dużo energii. Dlatego po jego zakończeniu najchętniej położyłbyś się na kanapie, a jeszcze czeka Cię sprzątanie. Bez obaw – dzięki profesjonalnej chemii szybko pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące efektywnego sprzątania po remoncie.

O czym pamiętać podczas sprzątania?

Remont dobiegł już końca, więc możesz odetchnąć z ulgą. Jednak zanim będziesz mógł się w pełni zrelaksować, musisz jeszcze pozbyć się kurzu, pyłu, drobnego gruzu, czy plam z podłogi. Żeby porządki nie trwały w nieskończoność, zapoznaj się z poniższymi poradami.

  • Jeszcze zanim przejdziesz do sprzątania, kup zapas rękawic ochronnych, worków oraz dobrej jakości preparatów do mycia podłóg, szyb, mebli itd. Przydadzą Ci się również ściereczki z włókien mikroaktywnych, które służą do czyszczenia delikatnych powierzchni.
  • Zacznij od zamiatania i odkurzania, a następnie przejdź do sprzątania na mokro za pomocą chemii profesjonalnej, mopa (do mycia sufitu i ścian wykorzystaj płaski mop) i chłonnych szmatek.
  • Do usuwania plam z farb na meblach użyj rozpuszczalników przeznaczonych do konkretnych powierzchni.
  • Jeśli masz w domu podłogi z drewna, pamiętaj, aby czyścić je za pomocą szczotek z miękkiego włosia. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych zarysowań.

Jest coś jeszcze, co możesz zrobić jeszcze przed remontem, aby sprzątanie było mniej uciążliwe. Zabezpiecz meble, podłogę, sprzęty za pomocą folii – dzięki temu zmniejszysz ryzyko pojawienia się na nich trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Chemia profesjonalna, z którą sprzątanie po remoncie stanie się prostsze!

Wybór odpowiednich środków do sprzątania to podstawa, jeśli chcesz zaoszczędzić czas i energię (której masz zdecydowanie mniej po remoncie). Oto kilka produktów, które sprawią, że szybko i skutecznie pozbędziesz się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń.

  • Wielofunkcyjny środek czyszczący, którego możesz użyć zarówno do mycia kafelków, luster, szafek, ceramiki i innych wodoodpornych powierzchni, jak i wykładzin podłogowych. Jeśli pojawią się na nich trudne do usunięcia plamy, wystarczy, że użyjesz nierozcieńczonego produktu. A może jesteś zwolennikiem ekologicznych rozwiązań? W takim razie do wyboru masz również uniwersalny środek przyjazny dla środowiska.
  • Preparaty do mycia podłóg, które nie tylko pomagają pozbyć się wszelkich zabrudzeń, ale i mają właściwości nabłyszczające. Po ich użyciu podłoga będzie czysta i lśniąca.

Jeśli masz duży dom lub prowadzisz firmę sprzątającą, zwróć uwagę, czy dany produkt może być stosowany zarówno do mycia ręcznego, jak i maszynowego. Poza tym dobrze jest wybierać środki w opakowaniach o większej pojemności. Nie będziesz żałował ich zakupu, ponieważ ilość plam do usunięcia po remoncie bywa ogromna. Kupując większe produkty, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Wszystko dzięki temu, że takie środki starczą Ci na dłużej i nie będziesz martwił się o kolejne zakupy.